CRACK jako sposób na oszczędzenie płyty?

Czy dozwolone/możliwe jest używanie cracków do Oryginalnych gier po to aby nie trzeba było wkładać płyty do napędu ?

Mam od niedawna GTA IV i niestety od częstego grania płyta się rysuje. Może nie zepsuje się tak szybko ale za pół roku to po tej płycie zostanie tylko pudełko. Wiem że można zużyty nośnik wymienić na nowy no ale po co wymieniać skoro można użyć cracka i nie zepsuć płyty.

Więc Pytam: Czy Można tak uczynić ??

baciany , nie lepiej zrobić kopię tej płyty?

Olcia , po Twoim poście widać, że nie masz doświadczenia w tej materii :twisted: Nawet jeśli skopiuje oryginał to w 99% gra i tak się nie odpali, będize wołało o oryginalny nośnik. W takim wypadku potrzebny jest crack. Taka technika o granie bez płyty była poruszana w jakimś ostatnim pc format, czy world computer nie pamiętam

no niby można ale jaki program najlepszy ?? I będzie działać ?? Nie będzie narzekać że płyta nie oryginalna czy coś ??

Jak zastosujesz dobrego cracka to będzie działać ;]

w tym piśmie była podana strona www.gamecopyworld.com

A jakby zrobić obraz płyty i zamontować np. w daemon tools ?

Niby deamon jest w stanie wyemulować niektóre zabezpieczenia, ale ta gra może mieć inne.

Czyli wnioskuje że można tak robić ? Ok. Więc który Crack będzie działał…?

Ostatnio (dzisiaj) odkryłem że płyta potrzebna jest tylko do uruchomienia gry - potem można ją wyjąć :smiley: - zawsze coś…

Cracki nie są dobrym pomysłem na jakiekolwiek oszczędności.

Chyba że komputer nie ma dostępu do internetu i służy tylko do grania. Wtedy nie mógłby przekazywać twórcom cracka zapłaty za ich pracę, choćby w postaci loginu i hasła allegro i innych serwisów :smiley:

@Olcia Kopie płyty może zrobić legalnie, ale R* wydał na zabezpieczenie SecuROM 200.000$ (tak słyszałem) i nie znam programu który by je złamał. Owszem przegrasz płytkę, nawet nie powinno wywalać błędów. Jak już pisał matio91 , gra poprosi o oryginalny nośnik. Poczekaj jeszcze siedem lat, może R* tak jak Blizzard wyda patcha który pozwala na uruchomienie gry bez płyty :slight_smile: Wtedy pewnie będą już komputery na których GTA 4 odpali z maksymalnymi detalami.

No to jak na razie pozostaje mi tylko wyjmować płytę z napędu od razu po włączeniu gry :D:D

Tu masz temat:http://www2.chip.pl/arts/archiwum/n/printversion/printversion_151835.html

A jak to dokładnie działa. Przypuśćmy że DVD 1 mi się porysowało i już nie działa. Co teraz ? Włożyć płytkę w kopertę i wysłać czy może całe pudełko z grą ? Ale gdzie, na jaki adres ? Ile będzie trwała gdzieś taka wymiana ? tydzień ? I ile to może kosztować (te koszty manipulacyjne). Czy ktoś wymieniał już płytki Rockstargames (Gta IV chyba wydała w Polsce Cenega) .

jest już sposób na obejście tego :]

Dokładnie, jest na to sposób. W GTA IV zabezpieczenie, to SecuROM, więc wystarczy program YASU i DeamonTools, aby oszukać zabezpieczenie i pograć na zamontowanym obrazie płyty. Z ciekawości sprawdziłem na MoH: Airborne i wszystko działa.

Jest powiedziane ze masz prawo do jednej kopi bezpieczeństwa jeśli wydawca wprowadził zabezpieczenia i nie można kopiować dystrybutor gry na Polskę[masz go na opakowaniu] musi na żądanie dostarczyć nośnik z grą koszty to cena nośnika plus przesyłka.Z doświadczenia wiem że wielu twórców zwłaszcza oprogramowania czyni to bez ceregieli wystarczy e mail i swe dane jeśli jest się zarejestrowanym użytkownikiem dlatego warto rejestrować grę czy też program. Niestety nie zawsze tak jest i dlatego szuka się innych rozwiązań choć nie popieram tego ale skoro twórcy czy dystrybutorzy nie przeszczegają prawa w swoim własnym interesie …