Crash systemu po instalacji "UFO..."

(Piwo War Zone) #1

witam,

na kompie mojego brata śmigał windows 7. Ja za wiele styczności z tym systemem operacyjnym nie miałem i tu pojawia się problem... Ale po kolei. Instalowałem "UFO- Decydujące Starcie" który na 7 zrobiony nie został o czym zorientowałem się dopiero gdy pojawił się problem. Instalacja przebiegała poprawnie a na jej końcu pojawił mi się komunikat że trzeba komputer zrestartować. Bez namysłu na to zezwoliłem. Komp się restartował a ja wyszedłem z pokoju. Po powrocie ekran był czarny i nic się nie działo. Płyta z gra była w napędzie a w BIOSie było ustawione bootowanie z płyty. Po kolejnej chwili oczekiwania zrestartowałem jeszcze raz komputer. Pojawił się ekran "Odzyskiwanie po błędzie systemu windows" i wybrałem opcje żeby uruchomił system normalnie. System się ładował po czym gdy kończy się animacja pojawił się kursor na czarnym ekranie i nic się więcej nie działo. Tak za każdym razem. Przy probie uruchomienia systemu w trybie awaryjnym ładują się pliki systemu po czym znów pojawia się czarny ekran z kursorem na środku.

Zależało by mi na tym by w miarę możliwości naprawić obecny system bez formatowania dysku bo strata danych i ustawień sporej ilości programów była by dość dotkliwa.

Bardzo proszę o pomoc!!

(stalesz) #2

Włóż płytę instalacyjną z first boot DVD-ROM,zacznie się instalacja.Dojdziesz do momentu Instaluj teraz...pod spodem tego napisu jest opcja Napraw komputer-użyj tej opcji.Oczywiście grę odinstaluj i wszystkie pozostałości po niej,a więc Ccleaner

(Piwo War Zone) #3

podczas próby naprawy systemu, wyskakuje mi okno wyboru opcji odzyskiwania systemu, wybieram opcje "Użyj narzędzi odzyskiwania, które mogą pomoc rozwiązać problemy z uruchamianiem systemu Windows..." i w tabelce znajduje moja partycje systemowa i przy niej w nawiasie jest komunikat "odzyskano". Klikam "dalej".

wyskakuje mi komunikat " Ta wersja opcji odzyskiwania systemu jest niezgodna z wersją systemu Windows, który próbujesz naprawić. Spróbuj użyć dysku odzyskiwania, który jest zgodny z tą wersją systemu Windows."

rozumiem przez to ze poprzez aktualizacje system na partycji jest nowszy i wersja którą mam na płycie na nic mi się nie zda w tym przypadku. Jak sprawdzić wersje systemu która jest obecnie zainstalowana? I jak ja ewentualnie znaleźć...

(Łukash) #4

sapeKKK , poczytaj > pobierz > wypal > użyj narzędzia o którym mowa tu [http://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/ ... st__p__286](http://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/54-windows-re-dysk-odzyskiwania-systemu/page view findpost p 286) <- Windows 7 Recovery Disc x86 / x64 Edition > Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia / Startup Repair

(stalesz) #5

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind ... tup-repair Spróbuj drugiej opcji.

(Piwo War Zone) #6

-> Startup Repair could not detect a problem...

-> No restore points have been created...

dodam że na kompie jest tylko jedno konto przez co pomijany jest jego wybór. Gdy wyskakuje mi czarny ekran z kursorem działa skrót "win+U" oraz parokrotne wciskanie shift. Kombinacja ctrl+alt+del nie przynosi żadnego rezultatu. Podejrzewam ze konto padło po instalacji gry albo coś jest ni tak z explorerem...

niestety nigdzie nie mogę znaleźć jakiegoś sposobu który mógł by pomoc...