Crash Windows Media Player 12

Witam,

Gdy próbuję odtworzyć jakikolwiek plik wideo programem Windows Media Player 12 aplikacja wywala się tak jak na screenie:

http://forum.dobreprogramy.pl/gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=5665

W necie wyczytałem, że igdumd32.dll ma coś wspólnego ze sterownikami karty graficznej intela.

Sterowniki zainstalowałem najnowsze tak jak i najświeższą wersję kodeków K-Lite Codec Pack 9.9.0 Full.

Dodam jeszcze, że dzieję się to na 32 bitowej wersji systemu Windows 7 Pro.

Może ktoś spotkał się z podobnym problemem i wie jak go rozwiązać?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

To jednak chyba masz coś ze sterownikami, bo przeszukując bazy wiedzy na temat tego pliku można się doczytać, że jest to plik sterownika przeznaczony dla systemu Microsoft Windows VISTA

Możesz podać odnośnik do sterowników, z których obecnie korzystasz?

Może faktycznie jest coś pomieszane i trzeba z innego źródła pobrać sterowniki…

K-Lite Codec Pack 9.9.0 Full to bardzo trudny pakiet do ustawienia i można coś przeoczyć. Jest jakiś konflikt. Doradzałbym pobrać na pulpit mały myuninstaller portable i nim odinstalować codec pack, potem wmp 12. Przeczyścić ccleanerem. Ponownie zainstalować wmp 12 32bit, następnie zacząłbym od dołożenia mu FFDShow. U mnie wszystkie filmy na tym otwiera w popularnych rozszerzeniach na win7 64bit, jak i na xp 32 bit.

Na stronach Microsoft, dotyczących podobnych crash’y, zaleca się wyłączenie akceleracji sprzętowej, odinstalowanie i ponowne instalowanie WMP12.

Może to faktycznie jest jakieś rozwiązanie.