CRC przy prawie kazdym rozpakowywaniu plikow.. POMOCY!

(Fiku15) #1

Witam, mam nielada problem . od jakiegos czasu przy prawie kazdym rozpakowywaniu plikow nawet nie wielkich wyskakuje mi blad CRC.. mimo ze wczesniej te same pliki np gra nfs carbon instalowalem 2 miechy temu i sie normalnie rozpakowalo . a teraz nie wiem skad to 4 CRC byly a ze plyta sie bez problemu skopiowala czyli to nie blad nagranych plikow. tak samo jest z kazdzmi innymi plikami rar czy zip.. ostatnio nero 9 pobieralem 3 razy bo na innych forach pisali ze to pomoze jak CRC wyskakuje .. ale to nie pomoglo.. zrobilem nawet format dalej nic.. koledzy mowia ze moge miec dysk twardy uszkodzony.. nie wiem,,, prosze o pomoc bo nie wiem co robic :cry: moze sa jakies programy lub sposoby zeby temu jakos zaradzic.... czekam.. i podrawiam :smiley:

(Krzysztof C.) #2

Sprawdzić RAM memtestem86+ oraz dysk HD Tunem

memtest86+

HD Tune

(Olixxx94) #3

Czym pobierasz te pliki?

(Piotrkijak) #4

Możliwe, że to dysk, ponieważ błąd CRC oznacza uszkodzenie danego nosznika, archiwum...

Ściągnij hdtune, przejdź do zakładki skan errors, odznacz quick scan, wykonaj skanowanie i podaj screen lub napisz czy miałeś zielone czy czerwone kawdraciki...

(Krzysztof C.) #5

Olcia , logicznie rozumując nie ma to większego znaczenia, gdyż:

(Danielm86) #6

wina może być po stronie pakera. Zmień na inny.

(Remix) #7

Hej!

Użyj najnowszego WinRAR'a, może okazać się zbawienny :slight_smile:

(Fiku15) #8

No spr dysk HD tunerem i nic nie wykrył. a przypomniałem sobie ze od kad dokupiłem 1GB ramu to to sie dzieje .. jest jakis program zeby to naprawić??? I Zgóry dzieki wszystkim za odp ... !!

(Piotrkijak) #9

Nie nie da się naprawić. Zostaje Ci tylko wziąźć dowód zakupu, iść do sklepu gdzie kupowałeś pamięć i złożyć reklamację...

(Fiku15) #10

o kurde:( to nic z tego to używaną kupiłem... Dobra dziekii za odp!! :smiley:

(Piotrkijak) #11

Tak czy siak zadzwoń, że Ci uszkodzoną wcisnął i niech zwróci Ci kasę...

(Krzysztof C.) #12

O gwarancji prawie wszystko jest tu:

viewtopic.php?f=19&t=305876