Creative 7.1 czy zintegorwany dźwięk z P5G41C-M LX?

Witam,

Zbudowałem sobie media center na takiej właśnie płycie http://pl.asus.com/product.aspx?P_ID=Yr … templete=2 i zastanwaiam się czy warto zainstalować na niej kartę dźwiękową która została mi ze starego PC (jakiś Creative 7.1 na PCI kupiony 2 lata temu na allegro za przysłowiową stówkę). Czy jakość dźwięku zintegrowanej dźwiękówki jest porównywalna z tym Creativem?

Dodam że mam głośniki 5.1

Będę wdzięczny za pomoc.

Co to za Creative?

Ja także chciałbym wiedzieć co to za Creative? Zresztą według mnie możesz spróbować podłączyć, nic się przecież nie stanie. Jeśli dźwięk nie będzie lepszy, przerzucisz się na zintegrowaną :stuck_out_tongue:

Według mnie to Audigy i będzie grało dużo lepiej od zintegrowanej na płycie.

:roll:

A więc podłącz ją i zobacz jakość (ja także uważam że będzie o wiele lepsza).

To jest Audigy. Podłączyłem dla próby ale nic z tego nie było. Nie wiem czemu ale nie mogłem ustawić by było 5.1 Dźwiękówka ma 3 gniazda: różowe, zielone i niebieskie. Podłączyłem tak jak było w instrukcji płyty czyli zielony do zielonego, pomarańczowy do różowego, czarny do niebieskiego i nic, tylko stereo, a w instrukcji jest napisane że dźwiękówka obsługuje do 8 kanałów. Męczyłem się chyba z pół godziny z ustawieniami w systemie aż w końcu dałem sobie spokój.

Audigy będzie zdecydowanie lepsza-testowane na własnej skórze.

A czym testowałeś dźwięk przestrzenny? Mam nadzieję, że nie jakąś mptrójką?

:roll: