Creative 7.1 czy zintegorwany dźwięk z P5G41C-M LX?


(Dziabdzior) #1

Witam,

Zbudowałem sobie media center na takiej właśnie płycie http://pl.asus.com/product.aspx?P_ID=Yr ... templete=2 i zastanwaiam się czy warto zainstalować na niej kartę dźwiękową która została mi ze starego PC (jakiś Creative 7.1 na PCI kupiony 2 lata temu na allegro za przysłowiową stówkę). Czy jakość dźwięku zintegrowanej dźwiękówki jest porównywalna z tym Creativem?

Dodam że mam głośniki 5.1

Będę wdzięczny za pomoc.


(Methylz) #2

Co to za Creative?


(Printer HP) #3

Ja także chciałbym wiedzieć co to za Creative? Zresztą według mnie możesz spróbować podłączyć, nic się przecież nie stanie. Jeśli dźwięk nie będzie lepszy, przerzucisz się na zintegrowaną :stuck_out_tongue:


(SilberPunkt) #4

Według mnie to Audigy i będzie grało dużo lepiej od zintegrowanej na płycie.

:roll:


(Printer HP) #5

A więc podłącz ją i zobacz jakość (ja także uważam że będzie o wiele lepsza).


(Dziabdzior) #6

To jest Audigy. Podłączyłem dla próby ale nic z tego nie było. Nie wiem czemu ale nie mogłem ustawić by było 5.1 Dźwiękówka ma 3 gniazda: różowe, zielone i niebieskie. Podłączyłem tak jak było w instrukcji płyty czyli zielony do zielonego, pomarańczowy do różowego, czarny do niebieskiego i nic, tylko stereo, a w instrukcji jest napisane że dźwiękówka obsługuje do 8 kanałów. Męczyłem się chyba z pół godziny z ustawieniami w systemie aż w końcu dałem sobie spokój.


(enjoypoznan) #7

Audigy będzie zdecydowanie lepsza-testowane na własnej skórze.


(SilberPunkt) #8

A czym testowałeś dźwięk przestrzenny? Mam nadzieję, że nie jakąś mptrójką?

:roll: