Creative blaster live problem

Witam

Posiadam dźwięk zintegrowany na płycie głównej postanowiłem zakupić kartę dźwiękową wymienioną w temacie Mój problem polega na tym gdyż po zainstalowaniu sterowników i oprogramowania do karty komputer po resecie ma jakąś dziwną zawieszkę na pulpicie nic nie widać pusty ekran i ładuje się strasznie wolno dopiero po cofnięciu wszystko jest jak należy ale karty w systemie chyba nie ma :frowning: proszę o jakieś rady

Jaki system?

I jaki dokładny model tej karty? Audigy?

Wyłącz też kartę zintegrowaną w BIOSIE.

System xp professional model Creative SoundBlaster Live! a w biosie chyba wyłączyłem onboard function audio na disable nie wiem skąd ale przy włączaniu kompa nadal słyszę dzwięk chociaż jest wyłączony w biosie

w menedżerze urządzę widzę też wykrzyknik przy opcji Urządzenie wejsciowe PCI

nicolas12131 , Tak mi się kojarzy że dźwięk pochodzi już z nowej karty dźwiękowej.

Spróbuj zainstalować te sterowniki

http://kxproject.lugosoft.com/down.php?language=en

ok może masz racje ale ten wykrzyknik Mnie zastanawia co zrobić aby znikł

A przed wyjściem z BIOS-u zapisałeś zmianę ustawień ? (Save & Exit Setup -> F10)

nicolas12131 , te wykrzykniki dlatego tam są, ponieważ nie ma sterowników do urządzenia :slight_smile:

dobra jakoś już Sobie poradziłem sam nie wiem czy to któraś z aplikacji creativa miała zwidy same stery wgrałem bez dodatków i działa :slight_smile:

kurde jest jeszcze jeden kłopot otóż jak odpalam teraz gre Kane and lynch strasznie się tnie i to nagle po zainstalowaniu karty kurna co jest grane