Creative Inspire T6100 - nie ma w ogóle dźwięku

Witam,

mój problem jest inny niż te, co znalazłem w Internecie - tam ktoś z reguły ma np. 2 działające głośniki, ale u mnie kompletna cisza. Dzisiaj podłączam te głośniki (tylko i wyłącznie dzięki uprzejmości Vobisu i dobrychprogramów.pl), i nic. Potem ustawiłem w Windowsie, że są to głośniki 5.1, ale również nic (cisza). Do prądu też je podłączyłem i też nie działają.

Dużo czasu już na tym straciłem i nie mam żadnego dalszego pomysłu.

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

świeci się niebieskie światełko przy głównym głośniku z pokrętłem głośności? jeśli nie a wszystko dobrze podłączyłeś to głośniki są zepsute :confused:

kabelki dobrze podłączone wszystkie ? bo nie wiem, czy zauważyłeś, tam są wejścia jeszcze RCA oprócz jack-ów 3,5mm :slight_smile:

Tak, niebieskie światełko się świeci.

Trochę mi pomogliście, bo docisnąłem kabel od głośnika prawego subwoofera i zaczęło grać. Problem teraz się zmniejszył do rozmiarów dwóch działających głośników (prawy i lewy), a reszta (tylni prawy i lewy oraz centralny) nie działa.

Na mp3 sprawdzałem, zobaczyłbym jeszcze jak to się ma z płytą DVD z nagłośnieniem 5.1, ale mój odtwarzacz DVD nie jest w stanie działać.

działa działa,też miałem taki problem.Musisz ustawić w programie od karty dźwiękowej na 5.1,nie tylko w panelu sterowania windows.

@Kicior

Bo generalnie odtwarzacze DVD nie mają wejść jack, tylko RCA, którymi są tylne głośniki w tym zestawie. Wiem, bo mam, działają wszystkie. Musisz, prócz ustawienia w panelu sterowania, ustawić to w karcie dźwiękowej swojej, aby poprawnie odtwarzało dźwięk w systemie 5.1. Poza tym, nie każda karta obsłuży Ci ten dźwięk. Powód ? Nie ma wejść RCA to raz, a dwa za mało wejść jest w standardowej karcie :slight_smile:

Dodanie karty muzycznej rozwiązało problem, mam teraz wszystkie działające głośniki oprócz centralnego.

Pozdrawiam.

zainstaluj jet audio jeśli chodzi o muzykę w grach mi tez działają 4 i subwofer w winampie tez 4 a w jet audio 5.1 mam tez te głośniki

Dodane 28.04.2009 (Wt) 0:23

aha po instalce restart kompa inaczej nadal będą 4 grały

igrek - wyobraź sobie, że też je mam i działa mi 5.1 … Kwestia ustawienia głośników w karcie dźwiękowej. Fakt może taki, że mam kartę typowo 5.1 (Creative Soundblaster X-Fi Surround 5.1)

kwestia karty też się liczy nie mówię że nie. Ja miałem sound blastera audigy se a teraz mam jakiś syf c-media cmi 8139 audio device. 5.1 działa mi tylko tak jak napisałem inaczej nie. Z sb nie miałem problemów