Creative Live! Cam Vista IM problem

Tak jak w temacie mam problem z kamerka internetową Live! Cam Vista IM firmy Creative. Problem polega na tym, że gdy właczam jakikolwiek program do nagrywania lub komunikacji (np. Skype czy dołączony do kamerki Creative Live! Cam Center) widzę obraz jedynie przez pierwsze kilka sekund po czym komputer restartuje się. Nie wyskakuje żaden błąd- po prostu następuje restart. Oprogramowanie i sterowniki mam poprawnie zainstalowane. Proszę o pomoc. Może ktoś już miał podobny problem. Aha, gwoli ścisłości, mikrofon, który jest przy kamerce działa poprawnie…

Z tego co się orientuje to kamera, o ile to dokładnie CREATIVE LIVE! CAM VISTA IM VF0420 nie wymaga sterowników. A z tym restartem dzieje się tak kiedy otworzymy np w skype połączenie wideo i na msn na raz, wtedy następuje samoistny restart systemu.

Sprawdź czy nie masz gdzies na czuwaniu włączonych jakiś programów do przechwytywania obrazu albo czegoś, jak masz to powyłączaj, odpal skype czy co tam chcesz i zobacz czy działa.

No i jeszcze pytanie, na jakim systemie operacyjnym to sie dzieje ?

System Windows XP Home Edition. A te programy do przechwytywania obrazu to jaki to na przykład?

Przeczytałem na innym forum, że potrzebuje zainstalować Service Pack 2 dla XP i powinno wszystko spoko chodzić. Spróbuje.

OK nic nie pomogło:/ Prawdopodobnie kamerka “gryzie” się z jakims sprzętem (możliwe że z płytą główną). Na inncyh komputerach działa poprawnie…

No cóż… pozostaje mi ją wymienić.