Creative P5800

(Nobinioo) #1

Posiadam cretive p5800 5.1 sluchajac muzyki z winampa gra mi tylko 2.1 czyli tyle ile powinno ale zato w filmach dvd z dzwikiwm na 5.1 chodzi takze 2.1 a powinny grac wszystkie :frowning: :frowning: mam zintegrowana karte dzwiekowa VIA VT 1612A. Nie mam zato zadnych programow w stylu realtek lub sound menager tzn mam ale jak ich wgram to dzwieku wogule nie ma. Możecie mi coś poradzic. :lol:

(Donpedro19) #2

witam

zrob tak:

1. wlacz winampa

2. wybierz options --> preferences (lub od razu ctrl+p)

3. wybierz: plugins i z tamtad output

4. kliknij na directsound output i na dole configure

5. w oknie w ktorym ci sie otworzy na zakladce DEVICE zamiast "podstawowy sterownik dzwieku" wybierz swoja karte

6. nastepnie wciskasz apply, ok ... wlanczasz winampa jeszcze raz i powinno dzialac ...

Pozdrawiam

Złączono Posta : 13.03.2006 (Pon) 13:41

ps. jak zrobisz to co wyzej napisalem to w winampie bedzie ci grac 5.1, w playerze DVD musisz zrobic to samo ... przynajmniej tak mi sie wydaje ...

(Nobinioo) #3

niesty nic to nie dalo

(Donpedro19) #4

a jak podlaczasz wogule te glosniki? skoro masz zintegrowana karte musisz wlaczyc emulacje na mikrofon i lead-in aby byly subwooferem i glosnikami tylnymi ... musisz pokombinowac z tym sound managerem co masz przy sterownikach bo inaczej to raczej nie ruszysz, napisz na jakim systemie pracujesz i co to za plyta glowna ...

(Nobinioo) #5

Płyta główna:

Typ procesora AMD Sempron, 1500 MHz (9 x 167) 2200+

Nazwa płyty głównej Kobian KVT400aX-L (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)

Mikroukład płyty głównej VIA VT8377A Apollo KT400A

Pamięć fizyczna [TRIAL VERSION]

Typ BIOS'u Award (08/03/04)

Złączono Posta : 13.03.2006 (Pon) 14:57

??

(system) #6

a upewniłeś sie przed kupnem czy twoja płyta ma zintegrowany dzwięk 5.1 czy tylko 2.1 ??