Creative SB Audigy SE - wejście liniowe nie działa

Witam!

Planuję kupić dobrą, ale tanią kartę dźwiękową. Nie zależy mi na dużej ilości gniazd, przestronnym dźwięku czy czymś podobnym, lecz na b. dobrej jakości wejścia linowego (podłączam pod to mixer). Zastanawiam się już od dłuższego czasu nad Creative SB Audigy SE, na esc.pl kosztuje ona 99 zł, ale na allegro czasami jest tańsza dlatego mam taki apetyt na nią. :smiley:

W tej chwili posiadam Sweex SC004V2 i moje pytanie tyczy się też tego czy będzie zauważalna różnica, w tej chwili wejście liniowe trzymam na prawie minimalnej

głośności i kiedy grają oba kanały dość słabo słychać niskie tony.

No dobra to proszę o opinie i jak zwykle z góry dzięki. :slight_smile:

powiem tak jeśli chodzi o miksowanie to róznica będzie ,przy lepszych słuchawkach będzie dość druzgocąca róznica karta warta świeczki,choć ostatnio poczciwe augidy se poszło w góre ,pamiętam że ha kupiłem ją na allegro za 35 zl nówke:D,polecam tą karte,do tego instalujesz sterowniki od D.kawakami które modują twoją karte na x-fi extreme audio,i naprawde jest lepszy dzwięk i czysty bass :smiley:

czyli jednym słowek ,POLECAm :wink:

http://allegro.pl/item736751506_sound_b … ml#gallery

Czy to jest podróbka?

Gwarancja 1 miesiąc i bez płyty ze sterami, tu jest troszkę inaczej, a też OEM:

http://allegro.pl/item744339898_creativ … ml#gallery

To w zasadzie to samo co integra, układy Realteka lub CMedia, takie jak na płytach, tu nie ma co porównywać do tego Creativa, ale i tak bym licytował np Audigy 2 ZS Gold.

Dlaczego podróbka? Po cenie patrzysz? Może dla tego że ma 20 szt to taniej sprzedaje (nowe kiedyś widywałem po 55 zł), a z obu aukcji jak to oemy z 1 mc gwar mogą mieć podobne pochodzenie po serwisowe lub z demontażu.

Jakość dźwięku jest lepsza od realteka z mojej płyty głównej.

Czyli ogólnie mówiąc sprzedają używkę pod szyldem “nowe”?

Gł dla tego że jest mniej zakłóceń z innych urządzeń, plus parę dodatkowych części.

Nowe mają 24 miesiące, połowa allegro to komputerowy second hand, sam jak kupowałem to widywałem np ślady kurzu na ‘‘nowych’’ kartach graf S3 Chrome karta tania i wydajna ale często nie kompatybilna z grami i kompami to ludzie zwracali o pozrywanych plombach na torebkach esd nie mówię.

ja też kupiłem używke już łohoho czasu temu i sprawuje się dobrze,a brak sterowników to raczej nie jest minus,bo kto by teraz instalował stare sterowniki ,gdy są nowe na stronie producenta lub zmodowane ,dające lepszą jakość

Kupiłem te kartę i jest dziwna sprawa.

Na początek powiem, że konfiguruję to pod VDJ.

Więc: podłączyłem, zainstalowałem stery i odpaliłem i skonfigurowałem VDJ’a, sygnał wchodził do mixera, ale na wejściu linowym już go nie było, zdziwiło mnie jeszcze, że na podsłuchu w mixerze też nie było prawie nic słychać, ale dobrze przejdźmy dalej. Kiedy podłączyłem sobie wieżę pod center lub rear (tam mam ustawiony prawy i lewy deck) to było słychać, natomiast w winampie, jak jest ustawione 5.1 6.1 czy 7.1 dźwięk jest tylko na wyjściu front, teraz opowiem bardzo śmieszną historię. Pomyślałem, że może to jest ta karta puknięta więc podłączyłem sweexa i miałem podłączone w tej chwili to tak: wieża i master do sweexa, a prawy lewy kanał do Audigy, w VDJ ustawione na Audigy, o dziwo zadziałało, ale to z takich skutkiem, że jakby Sweex korzystał z Audigy tzn. jakość była o wiele lepsze, można było zrobić (w sweexie) wejście liniowe na maxa i nie piszczało czy pogłośnić master na mixerze.

Nie wiem z czego wynika ta śmieszna sytuacja, oddać kartę na gwarancję?