Creative SB X-Fi XtremeGamer dziwny boost przy nagrywaniu


(Videokurspl) #1

Witam,

Zmieniłem ostatnio mikrofon na pojemnościowy. Do tego mam wzmacniacz z korekcją głosu.

Korzystam z karty dźwiękowej Creative SB X-Fi XtremeGamer. System operacyjny: oryginalny windows 7 home 64 bit. Wersja sterownika: 6.0.1.1375

Głos, który uzyskałem z tego zestawu:

http://videokurs.pl/test/nowymikrofon-1 ... -szumy.mp4

Niestety nagle ostatnio przestało mi widzieć kartę dźwiękową. Otworzyłem komputer, miała na sobie dużo kurzu, wyczyściłem ją.

Usunąłem wszystkie sterowniki creative'a przy pomocy ich installer'a. Po tym dla pewności skorzystałem z driver sweepera, teraz kartę widzi.

Zainstalowałem sterowniki ponownie.

Niestety głos na ten moment wygląda tak:

http://videokurs.pl/test/poprzeczyszcze ... ezenia.mp4

Czuć ogromną różnice. Mam wrażenie, że coś dodaje sztucznie boosta. Nie mam pojęcia gdzie to znaleźć, aby to wyłączyć. Oczywiście +20 db boost jest wyłączony.

Ciekawostka:

Dochodziło do sprzężenia mikrofonu z głośnikami. Po wejściu do zakładki: "nasłuchiwanie" w opcjach mikrofonu "nasłuchuj tego mikrofonu było wyłączone". Dopiero po włączeniu tej opcji i ponownym wyłączeniu tak naprawdę przestało nasłuchiwać i sprzężenie znikło... wtf?

Tak więc ten boost gdzieś musi być, ale nie mogę się do niego dorwać.

Ewentualnie jak nie rozwiąże tego problemu, moglibyście mi polecić jakąś kartę dźwiękową do nagrywania. Korzystam z kodeków PCM 44khZ 16 bit 86kbp/s a później jest to przekodowywane na format .mp4 i jego kodek z 128kbp/s. Myślałem nad tą kartą:

ASUS Xonar DX-XD-A

ale nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, więc może mi coś polecice.

Pozdrawiam