Creative sound blaster 5.1 problem ze sterownikami

Witam

tak jak w tytule potrzebuje pomocy z creative sound blaster 5.1 mam glosniczki 4.1 i po podlaczeniu pod karte dzwiekowa slysze muzyke jedynie z tuby i dwoch glosniczkow . A jak chce zainstalowac stery to pisze ze :

“Setup was unable to detect a SB Live! 5.1 card on your system. This software package is meant for SB Live! 5.1 audio cards only. Setup will now exit.”

Prosze o pomoc .

Z gory dzieki :]

Pewnie instalujesz sterowniki do innej wersji sound blaster live-a niż masz zamontowaną ;] Było pare wersji pamiętam i miały różne sterowniki właśnie ;] potestuj inne sterowniki ;]

A apropo grania tylko dwóch przednich głośników i tuby to normalne jeżeli puszczasz np muzykę zapisaną w stereo ;] Puść jakiś film w 5.1 to usłyszysz pewnie dzwięk ze wszystkich głośników ;] Niestety w starych live-ach nie było opcji zamiany dzwięku stereo w 5.1 :frowning:

Cos juz kminie …

Dzieki za rade ale to napewno nie zadziala jak zalacze filma w 5.1 jestem pewien na bank 8)

Jak zakupilem kompa nie dostalem plytki ze sterami do karty dzwiekowej i szlag trafil mnie po ostatnim formacie … :oops: