Creative Sound Blaster Live! 24-bit - działało i przestało

(Wojtek Weg) #1

Dobry wieczór wszystkim,

Od dwóch wieczorów nie jestem w stanie uporać się z moją kartą muzyczną Creative Sound Blaster Live! 24-bit. Mianowicie, ostatnio dostałem z powrotem moje głośniki 5.1. Nie działały mi one wszystkie, więc postanowiłem doinstalować pewien program w którym zawsze je wszystkie aktywowałem. Sam nie wiem czemu już tego programu nie miałem zainstalowanego. Cóż, gdy zainstalowałem potrzebny program, okazało się, że podczas ostatniego kroku ( pyt. o reset kompa) niespodziewanie wcisnęła się jeszcze jakaś instalacja, ale zawsze się zawiesza i nigdy do niej nie dochodzi. W rezultacie dowiaduje się o błędzie instalacji, a głosu nadal nie mam.

Za każdym razem, gdy włączam system jestem informowany o nowym podzespole i mogę podobno sobie zainstalować stery dzięki temu cudownemu okienkowi. Ok, wrzucam płytkę, instalacja sterów jakoś dobiega końca, informując mnie o błędzie. " Sterowniki tego urządzenie nie są zainstalowane. (kod 28)"

Odinstalowywałem to już nie raz i od nowa instalowałem i nadal nic.

Próbowałem wielu sposobów na to, ale bez efektów. Nie mam już pomysłu, co zrobić.

Nigdy nie miałem takich hec z tymi sterownikami. Kartę muzyczną mam od nowości od wielu lat.

Proszę o pomoc

-- Dodane 09.03.2012 (Pt) 22:40 --

Udało mi się rozwiązać problem. Zamontowałem kartę na innym slocie i już działa. Chyba zaczyna mi się psuć płyta główna.