Creative Soundblaster + Zintegrowana

Mam pewne pytanie dotyczące głośników i karty Saundblaster Audigy. Otóż jakiś czas temu kupiłem ową kartę i głośniki creative A500. No i rzecz jasna wszystko ładnie działa. Głosik piękny itd. ale chodzi mi o podłączenie słuchawek do komputera. Czy da się jakoś uruchomić z powrotem moją starą kartę zintegrowaną? Bo podłaczając się pod którekolwiek z gniazd na SB od głośników przez trójnik na słuchawkach mam tylko głos w jednym “uchu”. Czy potrzebuję jakiś program do tego? Jakieś sterowniki? Może coś w biosie muszę właczyć? Bo słyszałem od znajomych rózne wersje ale nikt nie potrafił pomóc do końca. Słuchawki potrzebuję w zasadzie tylko do Skype’a. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

A na karcie nie ma wejścia na słuchawki?

No więc waśnie nie ma. Są 4 gniazda (3 do głośników 5.1) i jedno mikrofonowe, także (jeśli się tak da) po zmienieniu żeby to mikrofonowe było wyjściem na słuchawki to i tak potrzebuję jeszcze jedno właśnie na mikrofon… :slight_smile: tak czy tak brakuje mi “jednej dziurki” :D:D

st4szek , nie wiem czy się da , ale to nie jest dobry pomysł…może być problem potem ze sterownikami dzwięku

Masz widocznie tandetny rozdzielacz albo nie wsadziłeś go do końca. Można uruchomić dwie dźwiękówki jednocześnie. Nie będzie żadnych problemów ze sterownikami. Będą działać zupełnie niezależnie, więc takie rozwiązanie też nie będzie dla Ciebie dobre. Sam kiedyś dla sprawdzenia zainstalowałem 4 dźwiękówki.