Creative T6060 tylnie glosniki

witam kupilem dzisiaj ten oto zestaw ale mam problem niewiem gdzie w opcjach ustawic zeby graly mi 2 tylnie glosniki ,podlaczone jest wszystko ok…ale jak je wlaczyc?

Sprawdź poprawność podłączenia zestawu jeszcze raz.

Sprawdź ustawienia sterownika dzwięku.

Przestaw w sterowniku dzwięku na opcję 5.1

W sterowniku karty muzycznej powinien być test poprawności podłączenia i działania zestawu głośnikowego.

Poczytaj instrukcję do płyty głównej,często jak dżwięk jest zintegrowany masz tam opis aplkacji do dzwięku i ustawień.

sprawdzilem jeszcze raz i jest dobrze podlaczone ,sterownik ok graja 2 satelitki przednie,sub i central ,ale 2 tylnie niegraja ;/,a tego testu do sprawdzenia poprawnosci chyba niema,przeszukalem i nieznalazlem…z tego co widze wiele osob ma problem z tylnimi satelitkami…

Jak zestaw dobry i dobrze podłaczony i karta sprawna,to musi chodzić.

Kombinuj,metoda prób i błędów - zobacz może gniazdo nieaktywne,wyciszone - sterownik i jego opcje.

qrcze -.- i nic ryje juz 4 h i nic >.<,moze cos nietak ze sprzetem?albo z karta muzyczna…mam 7.1 c-media

nie dzialaja ci 2 tylne glosniki przy graniu mp3?

jezeli tak to nie ma co sie martwic,bo wiekszosc mp3 jest kodowana na 2 kanaly

wogole mi niedzialaja -.- gdzies wyczytalem ze jakas opcje trzeba wlaczyc…ale niemam zadnego pojecia jaka ;/ probowalem juz wszystkiego i nic >.

ja wiem jak u siebie zrobilem,ale ja mam oprogramowanie od karty dzwiekowej creativa a ty masz jakies simedia

nom napisz jak u siebie zrobiles moze u mnie bedzie chociaz podobnie…

Sprawdz czy w sterowniku wejście pod które podpinasz tylne głośniki nie jest ustawiony na “Line IN” albo “Mic” Jeśli tak przestaw je na “Speaker Out”

po pierwsze ustawilem sobie w “speaker settings” system 5.1

w “eax controle” otworzylem zakladke “CMSS 3D” zaznaczylem enable CMSS

3D surround,a potem zaznaczylem stereo surround

i wszystko gra :smiley:

qrcze ale jak sprawdzic w sterowniku…mi sie jakis mixer zainstalowal i w nim mam mozliwosc regulacji glosnosci ,hotkeye i ilosc speakerow (mam ustawione na 5.1),ale niewiem jak sprawdzic w sterowniku :oops:

zmien sobie karte dzwiekowa na creativa jest lepsza niz simedia 97

yeah! porylem troche z kabelkami z dolu i teraz jest wszystko ok ^^ (zrobilem odwrotnie niz w instrukcji)

LOL69

czlowieku przeyczytaj zawsze 2x instrukcje a ptoem na forum lec

Proszę pisać poprawnie i używać polskich znaków.

Proszę użyć opcji zmień i poprawić posty.Następnym razem takie posty polecą do kosza bez ostrzeżenia.JNJN