Creative T6100 - nie grają dwa głośniczki

Sprawa wygląda następująco, że po odinstalowaniu sterowników Realdtek i zainstalowaniu sterowników od karty dzwiękowejcreative sound blaster audigy, przechodzę do testowania czy wszystkie głośniki działają.

W tym teście każdy z głośników gra oddzielnie(specjalnie są tak sprawdzane) więc głośniki wszystkie działają, ale gdy już oglądam film lub słucham muzyki, to dwa tyle głośniki nie działają

W sterownikach mam ustawiony dzwięk przestrzenny 5.1

Co jest nie tak?

  1. 5 głośników będzie Ci grać przy filmie jeśli to film np. DVD z Dolby 5.1 (2 przednie dzwięk, 2 tylne efekty, środkowy - dialogi). Zwykły DivX nie będzie grał.

  2. Muzyka tak samo. Będzie Ci grać jeśli kawałek będzie skompresowany odpowiednio. Zwykłe mp3 ma 2 kanały więc zapomnij o 5.1 - chyba że w jakiś sposób sztucznie wymuszone, np. “duplikowanie sygnału” z przednich głośników na tylne.

Jakie masz kodeki, oraz jakich odtwarzaczy używasz ?? Sprawdź jeszcze raz, czy masz wszystko dobrze poustawiane :wink:

Kwon , dziwne, bo ja jakoś mam te głośniki, kartę dźwiękową Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio i jakoś przy każdej piosence mp3 odtwarzanej przez winampa i innych odtwarzaczach muzyka gra mi ze wszystkich głośników. I jakby co to mam kodeki k-lite codek pack full najnowszą wersję.

Tak samo z filmami, ze wszystkich oprócz niektórych dźwięk wydobywa się ze wszystkich głośników

Tyle, że to “wymuszanie” jakoś u znajomych działa

nvm

Znalazłem opcję w sterownikach na przestrzenny dźwięk stereo na 5 głośników, lecz nie da się tego zaakceptować :?

Po zaznaczeniu tej opcji wszystko jest ok, lecz po zamknięciu tego okna, wszystko wraca do poprzedniego stanu… :?

Nie ma żadnego “zapamiętaj ustawienia/save” itp.

zacznij od sterów i po ustawiaj wszystko bo ja też mam Creative ale spakowane czekają na kupca bo mam geniusa, do żeby :wink: . odinstaluj stare stery i zainstaluj nowe i po ustawiaj wszystko i musi grac 5.1. :wink: :wink:

masz wogole włączone to

http://id.wklej.org/s/5939

jak nie masz włączone tej funkcji to włącz i powinno działać :smiley: :smiley:

Właśnie ją włączyłem tyle że jak zamykałem to okno to automatycznie się wyłączała, ale jakoś pare razy tak ją pozmieniałem i działają :stuck_out_tongue:

Ty no to dziwne bo ja mam te same głośniki i SoundBlaster Live! 5.1 i w sterach i w Windzie mam poustawiane 5.1 a jakoś wszytskie głośniki grają tylko przy DVD lub Audio.

A jak ja szukałem tego problemu na tym i innych forach to wszędzie dostałem takie odpowiedzi jakiej udzieliłem tutaj i jakoś nikt się nie czepiał, wszyscy przytakiwali.

:wink:

Wszystkie głośniki mogę zmusić do grania przy mp3 tylko na Linuxie gdzie właśnie robię sztuczne wymuszenie.