Creative USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 - Sterowniki

Witam,

Mam wielki problem z ową kartą dźwiękową. Ma już ona parę lat i bywały z nią różne problemy, ale nie aż tak wysokiego formatu.

Otóż mam niewielkie Studio w którym ją wykorzystuję (Tak wiem, nie jest to studyjna karta) i przysparzała mi wiele problemów.

Podczas nagrywania wokalu stwarzała opóźnienie (100ms) i wokal trzeba było przesuwać ręcznie. Jakoś z tym żyłem, aż dowiedziałem się o 2 sposobach, które mogły pomóc, mało tego! 2 sposób był podobno pewny na 100%! 1 Sposób - ściągnięcie aktualnego sterownika ze strony creativ (USB_PCDRV_LB_1_02_0000). Co się okazało - po wielu próbach instalacji, udało się. Szkoda, że cały system dźwięku nagle padł na twarz. Dosłownie wszystko co tylko możliwe związane z dźwiękiem poszło się… walić :slight_smile:

2 sposób - sterowniki o nazwie “Asio4All”. Oglądałem nawet tutorial na YouTube, który prowadził czarnoskóry mężczyzna (Połączenie Adobe Auditon 3 i Asio4All). Okazało się, że na końcu tutoriala jemu nie działało to co zrobił… Istna żenada. Zdenerwowałem się, usunąłem sterowniki, zainstalowałem stare i okazuje się, że jest jeszcze gorzej niż było. Nie wczytuje mi karty dźwiękowej w 100 %. Dziwnie to brzmi, ale już tłumaczę na czym to polega. Otóż jest dźwięk wydaję mi się, że w normalnej jakości, ale chwilami mam wątpliwości. Nie mogę bezpośrednio na karcie ściszyć, pogłośnić, wyciszyć dźwięki. Zupełnie nic nie mogę zrobić. Nie mogę nagrywać, nie znajduje mi nagle wejścia “Mic/In”. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam,

Siwson

Mam tą samą kratę dźwiękowa od ponad roku i nie zanotowałem żadnego problemu z nią (głos idzie normalnie). Na Twoim miejscu dokonałbym dezinstalacji całego oprogramowania karty i zainstalował zawartość CD, później przez auto update Creative uaktualnił sterowniki i oprogramowanie wogóle. Jeśli błąd się powtarza to możesz mieć po prostu slaby komputer stąd te opóźnienia, albo karta jest wadliwa.

Pozdrwaiam

Komputer nie jest najgorszy, choć nowej generacji też nie, ale na tą kartę spokojnie wystarcza

Myślałem nad tym rozwiązaniem, ale nie mam CD. Nawet nie pamiętam żebym dostał… Ale musiałem skoro mam oprogramowanie.

Można pobrać gdzieś zawartość CD?

Pozdrawiam,

Siwson

Siwson ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

OTy - kosmos.