Critical Error przy phpBB

phpBB : Critical Error

Could not connect to the database

Za każdym razem wywala mi ten błąd… Dane wpisuję takie, jakie dostałem od admina… Komunikat o ty, iż mam dostęp do bazy przyszedł mailem. A jednak… :frowning: Jest to najnowsze phpBB

Na poczatek sprawdz config.php czy sa dane poprawne.

$dbhost = 'localhost';

$dbname = 'phpbb';

$dbuser = ''; >>> Nazwa bazy

$dbpasswd = ';>>> Hasło

Sprawdz tez czy baza istnieje. Czy wgrała się poprwanie.

a na jakim serwerze ??

Mam wykupiony serwer u swojego lokalnego dostawcy internetu.

Chodzi o to, czy zawartość na serwerze jest taka sama jak w folderze na dysku?

Nie. Chodzi o baze danych. Wchodzisz do niej przez PhpMyAdmina. :smiley:

A można to skądś ściągnąć? Czytałem Twoje FAQ i pisałeś o tym tylko przy okazji hacków, gdzie generuje się kod… Wybacz moje pytania, ale jestem zielony :frowning:

Powinieneś mieć dostęp do niej z poziomu swojego serwera. Tam jest zapewne PhpMyAdmin.

Poczytaj sobie:

http://home.pl/support/manual/features/phpmyadmin

Czyli za pomocą tego wejść tam i… i co dokładnie? Przewidujesz, co może robić taki błąd?

Sprawdz czy są tabele phpbb w liczbie 31. Chodzi o to byś sprawdził czy baza się utworzyła.

Zreszta jak ty zainstalowałeś to forum nie mając pojęcia o bazie. Przecież w instalacji trzeba podać nazwę.

Nizej masz tabele jakie muszą być.

phpbb_auth_access

  phpbb_banlist

  phpbb_categories

  phpbb_config

  phpbb_confirm

  phpbb_disallow

  phpbb_forum_prune

  phpbb_forums

  phpbb_groups

  phpbb_posts

  phpbb_posts_text

  phpbb_privmsgs

  phpbb_privmsgs_text

  phpbb_ranks

  phpbb_search_results

  phpbb_search_wordlist

  phpbb_search_wordmatch

  phpbb_sessions

  phpbb_shoutbox

  phpbb_shoutbox_config

  phpbb_smilies

  phpbb_themes

  phpbb_themes_name

  phpbb_topics

  phpbb_topics_watch

  phpbb_user_group

  phpbb_users

  phpbb_vote_desc

  phpbb_vote_results

  phpbb_vote_voters

  phpbb_words

Nazwę, typ i hasło dostałem od admina. Wywołałem z paska przęglądarki instal.php i wpisałem co trzeba… No i błąd :frowning:

Najwidoczniej coś masz złe te dane. Czy ty nie musisz przypadkiem najpierw utworzyć bazy. Zapytaj najlepiej admina jak to jest. Jesli podał ci dane do bazy to musi być ok. jednak z błedu wynika że bazy nie ma.

dostałem maila o treści:

Więc chyba działać powinno :frowning: Wysłałem mu maila z prośbą o dane… Kurcze, nie wiem - nie znam się na czymś a zawsze muszą być problemy :expressionless:

A tam gdzie się logujesz nie masz możliwości zarzadzania bazą???

Mów do mnie jak do laika… Gdzie mam się logować i czym phpMyAdmin ??

No jakoś logujesz sie na serwer gdzie masz to forum???

Musisz mieć mozliwość skopiowania i edycji plików jak i dostep do bazy danych.

Powtórzę - nie mam jeszcze forum :frowning: Włoże pliki na serwer przez TC, odpalam instal i po wpisaniu danych error. A loguję się przez ftp i TC. Próbowałem tak, jak jest napisane w linku od Ciebie:

http://sql.domena

Ale wyrzuciło mi, że odnalezienie było niemożliwe.

Tu chodzi o http://sql.tu wpisz domene.

Zapytaj admina w jaki sposób masz się dostać do bazy danych.

powinien ci linka podać.

wiem, aż tak głupi nie jestem :slight_smile: wpisałem tam swoją domenę, ale nici :expressionless:

swoją drogą czemu admini nie podają wszystkich potrzebnych informacji naraz, tylko trzeba się dobijać na raty, a jeszcze się wtedy denerwują :expressionless: Teraz weekend i stoję z pracą, bo chciałem menedżera downloadu na stronę dać i też klops :expressionless:

Mozesz ewentualnie samemu wgrać sobie PhpMyAdmin ale poczekałbym jednak na info od admina.

PS: Bo to tylko ich praca :wink:

Zrobię tak - nie zapłacę im :lol:

A tak serio - reasumując. Co mam zdobyć? Mam upewnić się co do danych i zapytać o link dostępu do bazy danych? Jak już dostanę to (po niedzieli), to będę mógł tu napisać?