Crossfire 4850 na ddr5 czy nowa karta graficzna

Witam i zarazem proszę o pomoc

Posiadam Gainward Radeon 4850 GS GLH 512 GDDR5, powiem tyle radzi se ta karta z hitami gier z półek sklepowych na maksymalnych detalach przy 1280x1024 (bo taki mam monitor lcd) - prócz Mafii 2 z psyhx na maxa tu zacina:)

i proszę o wypowiedzi czy kupować drugą taką kartę i zrobić crossfire, myślę że da to przyrost wydajności jakieś +80% (za 400zł)

czy kupować jakąś kartę graficzna radeon 5830 za jakis niecały 1tys zł ?? HELP !!

Powiem Ci tak - biorąc pod uwagę jak potężny masz sprzęt i że działa Ci wszystko na max detalach to nie wiem czy jest senes w ogóle kupować cokolwiek :slight_smile: jeżeli miałbym coś kupić to zupełnie nowego radeona albo zupełnie nowego gforce bo w sumie szkoda wkładać kasę w starsze części. A co do Mafii 2 z PhisX - masz radeona a PhisX jest opcją graficzną do obliczania fizyki grafiki 3D tylko dla kart nVidii :slight_smile: to ich firmowy patent :slight_smile: były próby przeniesienia tego na Radeona (oczywiście nie oficjalne i robione przez wszelkiej maści hakerów programistów itd) ale nic z tego nie wyszło :slight_smile: Swoją drogą ten Radeon 5830 to rewelacja to to nie jest jego moc jest porównywalna z 2 4850 wiec tak naprawdę nie zyskasz nic- lepszy wynik dostaniesz już na Gforce X295 a przy wyższych modelach będzie tylko lepiej.

Popatrz tu:

http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html

Lepszym wyjściem będzie sprzedać tę kartę co masz, a zakupić coś klasy nVidia GTX460 1gb bądź mocniejszą siostrę nVidię GTX 470. PhysX na tym śmiga jak masełko. A są to karty o wiele bardziej wydajniejsze niż HD4850 GS.

Jeśli drugi slot pci-e pracować ma w x4 to przyrost nie będzie duży, najlepiej widać przyrost przy mocnej płycie głównej z x16 na dwa sloty pci-e.

Lepszy od 5830 jest geforce gtx 460 1GB 256bit, i kosztuje mniej niż 1tyś zł. A czytając testy 5830 przegrywa z tym gtx’em. Nie jestem fanboyem itp, tylko proponuję wydajniejsza grafikę.

Przecina ten 4850 bo ma zapewne 512MB ram czasem nawet na low rozdzielczości większa ilość pamięci pomaga- zależy od gry. Do tego będzie trzeba wypas zasilacza by uciągnął cross’a i za prąd zabulisz… poczujesz po kieszeni. Tak na prawdę lepiej wygląda 1 mocna grafika niż 2 słabsze, bo jak napisałem nie które płyty główne mają drugi slot w x4/x8 więc grafa będzie działać w połowie mocy lub 1/4 mocy.

moja płytka ma wszystkie pcie x16,zasilacz też da rade - tylko chciałem podnieść wydajność kompa na tą jesień/zima bo na wiosne się zakupic coś super (typu Radeon 5970 HIS 2GB by do reszty pasowało) ! dlatego proponowałem 5830 bo jak sprzedam swoją 4850 za 300zł, dołożył drugie tyle (które bym wydał na 4850 żeby zrobić crossfire) to by do wiosny chyba przetrwał ?

Na typ physx mi tak nie zależy:)

ok no mi nie chciało się zaglądać na płytę co obsługuje. Tylko chodzi mi o to że gtx460 >5830. oprócz ceny jak i wydajności. A do wiosny to może wyjdą jeszcze inne radki i wtedy to dopiero będzie:D Na razie mają być te następczynie 5770/5750 jak mi się wydaje tylko że wydajnością pewnie nawet dużo lepsze niż gtx460 768mb… bo z 1gb to nie wiem jak będzie.

Da rade na pewno ten radek, do wiosny a nawet i dłużej. Zaglądaj na benchmarka/pclab, bo się co chwila coś zmienia z grafiką,i do wiosny może coś lepszego wyjdzie niż 5970 lol :stuck_out_tongue: