CrossFire - jak łączyć?


(Mixerbase) #1

Witam, pytanie jak w temacie czyli jak łączyć 2 karty w CF. Mam Sapphire Radeon-a 2600XT DDR3 256MB z obsługiwanym CrossFire. Kolega ma identycznego Radeon-a. Wpadłem na pomysł że możemy połączyć te 2 Radki i zobaczyć na ile będzie to wstanie gonić karty High-End dostępne na rynku. Więc wpinam obie karty do kompa, zakładam 2 mostki CrossFire następnie w Catalyst 7.10 włączam opcję CrossFire i SZOK!! Po włączeniu Crysis-a czy jakiejkolwiek innej gry nie zauważyliśmy ani wzrostu ani spadku wydajności. Czy może czegoś nie pokręciłem, bo z CrossFire się jeszcze nie bawiłem. Proszę o pomoc za którą z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam.


(Technik Elektro) #2

często w grach należy jeszcze włączyć obsługę 2 kart, zajrzyj do nich (opcji).


(focus.) #3

W tej grze CrossFire nie działa - zainstaluj patcha do gry i przede wszystkim sprawdzaj w wysokiej rozdzielczości, bo w niskiej może Ci procesor ograniczać i nie zobaczysz róznic.

Sprawdź 3dmarka (najlepiej 2006) czy będzie szybciej - jeśli tak to znaczy, że problem leży po stronie sterownika w tej konkretnej grze.


(Sk91) #4

A co ty tak znowu z tym procesorem? xd


(focus.) #5

Masz coś ciekawego do powiedzenia? Jeśli nie to się nie udzielaj. Napisałem to w tym celu, by pomimo zainstalowania patcha gość zobaczył wzrost wydajności.


(Mixerbase) #6

Patch-a zainstalowałem różnicy żadnej, natomiast co do samego Crysis-a. Od samego początku obsługuje SLI oraz CrossFire i do tego cztero-rdzeniowe procesory, bo jak podaje Crytek "jest on skalowalny o 2 lata w przeszłość i 1,5 roku w przyszłość", a w samym menu nie ma żadnych opcji dotyczących CF, przynajmniej ja nie znalazłem a po zainstalowaniu Patch-a została dodana do menu opcja synchronizacji pionowej VSYNC i Rozmycie.


(focus.) #7

Tak, ale to nie działało na początku. Dopiero patch to miał poprawiać

Co do tego, że teraz to wciąż nie działa to powiedz jak jest w 3dmarku - tutaj działać musi.


(Mateusz 931) #8

Właśnie najlepiej sprawdź w 3dmarku


(michalj82) #9

LOL :smiley:


(niezDarek) #10

sprawdź w menagerze urządzeń czy ci windows wykrywa obydwie karty i sprawdź jakimś benchmarkiem graficznym


(Mixerbase) #11

Tak są obie, będę wieczorem jechał je 3D Markieml.


(Klik9) #12

Czy zainstalowałeś łatkę ATI do Crysisa? http://pcarena.pl/page/81385/AMD-lata-Crysisa/


(Mixerbase) #13

Więc tak w 3D Marku z 4494 pkt. skoczył wynik do 7919 pkt. i to chyba tyle, w Crysis (czyli tam gdzie wydajności mi trzeba najbardziej) nic nie pomogło pomimo instalacji łatek, patch-y od Crytek i AMD a w Need for Speed wydajność wzrosła chyba tylko o około 10-15%. Dzięki za pomoc chłopaki. Pozdrawiam.

PS: CrossFire to raczej tylko jest do szpanu w 3D Markach i nie opłaca się wg. mnie łączenia kart graficznych bo 2x 2600XT 256MB to jest około 600zł a za tę cenę ewentualnie trochę drożej możemy wytargać już 3850 512MB i to na 256 bitowej szynie, a jest to dużo wydajniejszy układ.


(Klik9) #14

Moim zdaniem 15% to jest normalny wzrost wydajności w Crossfire, przy tak niedopracowanych sterownikach i grach, które to "wykorzystują"...mało komu się zdarzyło, żeby wymierny wzrost mocy np. w grze wynósł chociaż 60%, o 100% nie mówiąc. Masz rację, na chwilę obecną Crossfire się nie opłaca. (SLI ma lepsze stery i nvidia współpracuje z wieloma firmami tworzącymi gry, przez co działa ono lepiej od Crossfire)