Crossfire Radeon 3850

Witam, mam problem mam dwie karty graficzne PALIT ATI Radeon HD 3850 512 MB i połączyłem je mosstkiem CrossFire, no i chce sobie zagrać w Call of Duty Modern Warfare 2 no i chodzi gorzej niż na poprzedniej karcie Ati Radeon HD 2900 XT.

  1. Czy żle coś zrobiłem?

2.Jeśli tak to co mi radzicie zrobić?

3.Czy może lepiej sprzedać te karty i kupi inną?

Parametry mojego komputera:

Płyta główna ASUS P5Q PRO

Procesor Intel Core 2 Duo E6500

2x PALIT ATI Radeon 3850

Windows XP Service Pack 3

Jak dobrze, żeś podłączył karty to wszystko powinno śmigać. Oczywiście nie bd one miały mocy podwójnej, zresztą w crossie na tej płytce głównej złącza z PCI-E x16 przeistaczają się (tak się wyrażę:D) na x8, tak więc karty pracują z mniejszą mocą, tj. mniejsza wydajność. Po drugie proponował bym opchnąć te karty - dostaniesz za nie ok. 250 zł…czyli razem ok. 500 zł i za to możesz kupić używanego radka HD 4870…Podaj jeszcze jaki masz zasilacz:)

Zasilacz Tracer Highlander 550W

Zasilacz na sprzedaż na allegro, za 40 zł maxx:P Shirt jakich mało:P Do zmiany na chociażby Fortrona 400 W (nową grafę też pociągnie), ewentualnie 450 W…

pojedynczy HD 3850 pobiera 95 W ,więc ja bym tutaj tak oscylował że lepiej kupić 450 W -500W ,bo 400 może być mu za mało gdy coś się dodatkowo dołoży.

Mi chodziło tylko o to czemu gry tak słabo chodzą

Karty działają w trybie CF,można to sprawdzić w ATI CCC ,najlepiej ustaw w ATI CCC w opcjach 3D wszystko możliwe na "kontrolowane przez aplikacje.Pobierz najnowsze sterowniki ,zaktualizuj Directx,pobierz program Defraggler i zdefragmentuj system,upewnij się że na partycji systemowej jest 5 GB wolnego miejsca i by było to przynajmniej 15 % całej pojemności pamięci systemowej,ewentualnie zaktualizuj do najnowszej wersji gre.

A mam jeszcze jedno pytanie, być może dlatego w CCC mam wyświetlaną tylko jedną kartę graficzną, czy CrossFireX jest wymagana minimum Vista?

Nie ma znaczenia:).W opcji ATI Crossifre powinno być enabled albo włączone,tak sądzę,ja od lat nie używam z tego wole,ATI Tray Tools.