Crysis Warhead i RAM

Witam serdecznie. Zauważyłem ostatnio, że Crysis Warhead pobiera tylko 1100Mb RAM, a mam 4GB. A gra mi się tnie(szczególnie na duzych przestrzeniach), lecz ani grafika ani procesor nie mogą być problemem. Jak pozwolić grze na używanie większej ilości RAMu?

Skąd pewność, że to nie grafika, ani procek? Czy dysk wykazuje się normalną aktywnością podczas gry?

Mam 2x GeForce 8800Gt i Intel Core 2 Duo E8200. Dysk chodzi raczej normalnie.

2x 8800GT to jest problem… Crysis nie obsługuje SLI więc masz wydajność 1x8800GT co przy rozdzielczości większej niż 1024x768 może już nie wystarczyć druga sprawa to procek… nie kręcony (2,66GHz) też nie będzie w pełni wystarczał

Crysis nie obsługuje SLI- ciekawa teoria. :stuck_out_tongue: Nie jest mozliwe, żeby bez SLi w 1280x1024 z AAx2 i najwyższych detalach mieć 30-40FPSow aż się RAM nie zapcha.

ps, czy przyczyną nie użycia tego RAmu może być to, ze drugą kość dołożyłem dawno po zainstalwoaniu Windowsa. tzn. nie reinstalowałem Windowsa po jej włożeniu.

To nie ma znaczenia.

Więc być może Crysis Warhead nie potrzebuje tego RAM. Poczekam na patcha; być może to jakiś błąd kodu gry.

Dzieje się tak iż gra nie wczytuje całego terenu do pamięci tylko po koleji.

Jakby teren był wczytywany cały [patrz Crysis w wersji 1.2] to nie było by “lagów” w czasie gry.

Pewnie za jakiś czas wyjdzie patch który to naprawi/poprawi.

Chłopie, powinieneś się cieszyć, że masz 30-40FPS…

Jeżeli jednak Crysis Ci muli, to przeczyść komputer (być może syf). Powiedz jeszcze jakiego typu ram dokładałeś, a jaki miałeś wcześniej. Być może złego typu ram dodałeś. Najlepiej, żeby były nawet tego samego producenta. Inna teoria - zasilacz. Podaj model zasilacza.

Dodam tylko od siebie, że sam mam problem z Crysis Warhead i moja własna teoria polega na “zbyt dużej optymalizacji” :stuck_out_tongue: W skrócie pozbyli się trochę kodu, aby gra chodziła lepiej, ale na tyle, że silnik jest niestabilny i się crashuje. Na przykład, gdy pierwszy raz przechodziłem Crysis Warhead, było wszystko w porzo, chyba raz się wysypał, co zignorowałem. Teraz przechodze drugi raz i pomijając to, że bardziej muli, na 1 misji się nie doczytały teksturki tych paczek jakby to na misji, na pociągu, gdy padne i wczytuje jeszcze raz trzymając CKM, odczytuje mi, że go nie trzymam, nie moge go użyć, tak jakby go nie było. Nie tylko ja mam takie dziwne problemy, jedyne lekarstwo to patch, z którym moim zdaniem Crytek się spóźnia, ale mam nadzieję, że będzie dopracowany i być może jeszcze poprawi wydajność/zwiększy stabilność i może doda Sandbox Warhead.

Pozdro.