Crysis Warhead - opinie

Witam, co myślicie o tej grze? Ja ją właśnie zainstalowałem, odpaliłem i Oo, grafika jak w crysisie 1 a chodzi 2x gorzej… i gdzie jest ta optymalizacja? miały być mniejsze wymagania, a gra chodzi dużo, dużo gorzej. na sprzęcie poniżej w rozdziałce 1024x768 mam 20 fps, toz to juz w crysisie 1 miałem 35, czekam na jakiegoś patcha bo optymalizacja jest beznadziejna

a tak wygląda grafika na dx9 max ustawienia (nie ma już zablokowanego odpowiednika very high pod xp - czyli enthusiast): screen

Ja Jutro Ci napiszę jak u mnie chodzi, komp taki jak w podpisie mam, crysis 1 na high grałem bez aa i cienie miałem na średnim i płynnie chodziło [windows xp]. Zobaczymy jak na viscie będzie.

Przy tych 20 fpsach gra chodzi płynnie, ogólnie gra jest dobra, ale krótka:) już jestem w ostatniej misji, na poziomie trudności delta gram i smutno mi bo kolega psychola nie żyje :frowning: xd

ee nie spoileruj tutaj co sie w grze stanie :stuck_out_tongue:

Gra fajna, choć na pierwszy rzut oka dużo łatwiejsza od pierwszej części. I taka jest prawda.

Broni wszędzie pełno. Tryby są bardzo łatwe , szczególnie najłatwiejszy.

Najłatwiejszy tryb w Crysisie był dużo cięższy niż w Warhead’zie

Silnik graficzny oczywiście ten sam ale to nic dziwnego bo nic nowego nie zapowiadali.

Ździwiłem się jak odpaliłem tą grę na Viście 64 bit…

Zwiechy i zwisy nawet na najuboższych detalach.

Po wgraniu 32 bitowego Xpeka gra śmiga jak szalona. Na NAJWYŻSZYCH detalach.

Sprzęt jak w podpisie .

Ale nie ma wg. mnie takiego pociągnięcia jak jedynka.

Ta gra jest bo jest dla mnie jak Soldier Of Fortune 3 część…

Dziwna troche gra…

ten koleś to nic nie znacząca dla fabuły postać, także luz :stuck_out_tongue: ja przeszedłem już wczoraj te grę na poziomie delta… zajęło mi to 8 godzin, ani razu nie miałem jakiegoś problemu, nie utknąłem… gra na pewno dużo prostsza niż crysis 1. w crysisie 1 pamiętam momenty w których komputerami rzucałem do pingpongów bo amunicji nie miałem, tutaj zawsze full ammo. liczyłem na to, ze grając psycholem spotkamy nomada (np. w crysisie 1 była taka misja gdzie psycho osłaniał nas z jakiegoś dźwigu w tym porcie/dokach), a tutaj fabula jakaś taka… ciężko sie połapać o co chodzi w ogóle… no i gra ma taki sam schemat jak crysis1: 2 misje z pingpongami, snieg, alieny, potem jakies jaskinie, troche pingpongow troche alienow, ostatnia misja, znowuż super eksperymentalna bron… podsumowałbym tak: grafika jeszcze lepsza, fabula jeszcze gorsza, ogólnie ciekawa, ale krotka i prosta gra (większość fpsów jest prostych)

Grafika ta sama bo ten silnik.

Gra jak mówisz - w sumie nic ciekawego.

Można pograć ale spodziewałem się większego wydarzenia.

ale ulepszony silnik, mogę pare screenów zamieścić, gra ogólnie jest fajna, przy takiej grafice, muzyce to czuję się jakbym brał udział w filmie :slight_smile: szkoda tylko, że kiedy już nauczyłem się jak w to grać, to gra się skończyła 8)

screen

screen

screen

nie patrzcie na fpsy, bo gra chodziła mi płynnie

Ja bym powiedział że prawie to samo.

Brałeś coś grając w tą grę ? :stuck_out_tongue:

Jakbyś był w filmie ?

Gra krótka i dużymi momentami dźwięk w ogóle nie pasujący do aktualnej gry.

muzyka na + wg mnie, ja czekam na kolejny dodatek, moze tym razem prophet ? :smiley:

tylko imo, powinni zrobić gre trudniejsza, i wiecej takich siekan jak w ostatniej misji, mnostwo tych alienow do okola, jakies bomby wybuchajace, jeszcze pingpongi :smiley:

Dokładnie u mni też sie tnie, jestem zmuszony grać na średnich detalach, + minimalne cienie i cieniowanie bez aa na 1024x768. W Crysis 1 na xp na high grałem i płynnie było a tuaj nawet na takich detalach się przytnie

na 8600gt to rozumiem, ale nie wierze, ze na hd4850 ta gra potrafi przyciac, przeszeldem na 1024x768, enthusiast (very high) dx9, aax4, i ani razu nie zamuliło/nie przycięło, na 1280x1024 też mógłbym grać ale miałbym już około 15 fps a wtedy to już trochę muli. i to wszystko na 9600gt 1gb za śmieszne pieniądze

Na HD 4850 4 GB Ramu A-DATA CL 4 aż dziwne nie ? ; )

No ale to było na Viście 64 bit.

Na XPeku 32 bitowym napisałem że śmiga jak szalona.

Chociaż nie ma mniejszych wymogów i lepszej optymalizacji jak Crysis i jak to wielce zapowiadali.

a mógłbyś zapodać skrina porównawczego dx9 i dx10? z tego samego miejsca najlepiej.

W sumie nie powinno być różnicy bo tu jest tryb najwyższy i na DX 10 jest tak samo.

A w Crysysie w DX 9 nie było trybu najwyższego, dopiero można było to osiągnąć po wklejeniu zmodyfikowanych plików

DX 10 to chwyt marketingowy.

Ale ok zrobie.

Piszecie, że prostsza od podstawy, a graliście w nią 8 godzin (ja podstawę przeszedłem w 7, wykonując po drodze prawie wszystkie misje poboczne i kosząc koreańców do czysta na delcie). Poziom trudności się o wiele nie zmienił, fakt że broni i amunicji jest trochę za dużo, ale w to miejsce mamy do czynienia z większymi zastępami żółtych w nano i kosmitami z osłonami. Warheada przeszedłem w 4 godziny na delcie, również wykonując prawie wszystkie m. poboczne i kosząc żółtych do czysta (okolicę zwiedzałem na bieżąco, bez bezsensownego chodzenia, raz nawet poszedłem rozejrzeć się szybko po ośrodku Lagoon ;)). 4 godziny to chyba czas rzeczywisty fabuły zważywszy na to co jest napisane pod koniec. :wink:

Ja crisisa wogóle nie trawię jak i podstawkę tak i dodatek a ogólnie to ja grałem w tą grę w rozdziałce 1440*900 detale na medium i chodziło to 23-40 fps czyli nie tak źle

Właśnie trzeba podkreślić to , że niektórzy przechodząc grę lecą prosto przed siebie.

Ja grając w każdą grę wejde w każdy kąt i zabije wszystko co potrzeba.

Nic nie omijam

Wtedy czas gry się wydłuża

DX10 - wszystkie opcje full

37595_CrysisWarhead-Comparison-Enthusiast_normal.jpg

DX9 - wszystkie opcje full

37596_CrysisWarhead-Comparison-Gamer_normal.jpg


Tryb Enthusiast DX10 4x FSAA, 16x AF

001_Crysis_Enthusiast_Modus_DX10_4xFSAA_16_AF.jpg

Tryb Enthusiast DX9, 4x FSAA, 16x AF

002_Crysis_Enthusiast_Modus_4xFSAA_16_AF.jpg

Tryb Mainstream DX9, no AA/AF

003_Crysis_Mainstream_Modus_kein_FSAA_AF.jpg

Tryb Minimum DX9, no AA/AF

004_Crysis_Minimum_Modus_kein_FSAA_AF.jpg

Tryb Enthusiast DX10 4x FSAA, 16x AF

005_Crysis_Enthusiast_Modus_DX10_4xFSAA_16_AF.jpg

Tryb Enthusiast DX9, 4x FSAA, 16x AF

006_Crysis_Enthusiast_Modus_4xFSAA_16_AF.jpg

Tryb Mainstream DX9, no AA/AF

007_Crysis_Mainstream_Modus_kein_FSAA_AF.jpg

Tryb Minimum DX9, no AA/AF

008_Crysis_Minimum_Modus_kein_FSAA_AF.jpg

Crysis 1

enviroment_new_resize.jpg

Crysis Warhead

enviroment_old_resize.jpg

Crysis 1

face_comprasion_new_resize.jpg

Crysis Warhead

face_comprasion_old_resize.jpg

W każdy kąt ? a gdzie ty w kątach żołnierzy widziałeś ? kraby na plaży rozwalałeś ? bez przesady, ja też wszędzie chodziłem, ale u mnie wyglądało to tak… szturm z maskowaniem, grupka koreańców ok. 5 zerkam na radar, rzucam 2 granaty w odległości ok. 3 metrów od siebie, dobijam ewentualnie tego, który przeżył, excellent speed i jazda dalej, szybko i na temat. W Warheadzie jest tyle amunicji, że można sobie pozwolić na rzucanie granatami w każdej zadymie. W moim przypadku pewnie ok. 20% zabitych było przez granaty. W savach pokazuje mi na sam koniec w statystykach prawie 600 zabitych.

Nie no nie rozumiesz mnie.

Nie napisałem ze w każdym koncie jest ktoś do zabicia.

Lecz w każdej grze jak gram pierwszy raz to idę powoli i sprawdzam wszystkie pudła , skrzynie czy nie ma żadnej rzeczy ukrytej.

Ew. jak gram w grę drugi raz to przeważnie MAXIMUM SPEED. Bo wiem ze nigdzie nic nie ma.

Nie gra się w gry żeby o ja… ale Wy jesteście słabi , ja przeszedłem pierwszy " tylko gra sięby zobaczyć tam wszystko i mieć maximum gry.