CS - Duży ping

Witam!

Mam takie pytanko, otóż gram w cs’a ale czesto mnie wywalają z serwa bo mam duży ping, graczy jest z 20 wszysczy mają ponizej 100 a ja oczywiście 200-300 ;/

Czym to jest spowodowane?;/ No może bedizecie mi mówić że to przez to że jestem zbyt daleko oddalony od serwera, ale przecież to tylko ja bym był? Da sie temu jakos zaradzić?

Może na początek napisz jakiego masz neta ? Radiówka, kabel?

System czysty? Żadnych robali, wirusów, etc. ?

Żaden program korzystający z neta nie pracuje w tle podczas gry?

Neostrada 512. Robali raczej nie ma bo robiłem skany niedawno. Żaden program korzystający z neta nie pracuje w tle podczas gry. Przynajmniej tak mi się wydaje.

O ile to nie wina Twojego dostawcy neta, i twierdzisz ze system czysty, to możesz spróbować tym programem:

http://www.wiaderko.com/cs-1.6/podstawy … ,1788.html

I tak btw. na wszystkich serwach masz taki ping?

Wychodzi na tryb pracy neo, tak się domyślam. Poszukaj w necie “Tryb FAST i INTERLEAVED w Neostradzie”

Ping na wszystkich serwach duży ;/

Wyniki z speedtest.pl

Download: 524 kbps (65.5 KB/s)

Upload: 133 kbps (16.6 KB/s)

A na speedtest.net biorąc z poznania (100km ode mnie) mam ping 155

Nie rozumiem:/ O co z tym chodzi?

Neostrada działa w dwóch trybach, tzw. FAST i INTERLEAVED, tryb fast jest wykorzystywany na sieci mało obciążonej lub sieci o małej predkości, natomiast tryb Interleaved polega na wysyłaniu dodatkowych jakby pakietów kontrolnych przez co powoduje wyższy ping. Tryb Interleaved gwarantuje wyższą stabilność łącza i transferu ale gorsze np. pingi. Tryb ten ustawia się z tego co wiem na najbliższej centralce, można to zmienić przez obsługę techniczną TP, dzwoniąc na ten ich nr 0800 102 102, ale jest to bardzo trudne, niechętnie to zmieniają. Ps, ja niedawno miałem ping na poziomie 130ms po zmianie kompa mam ping 80. Coś z płytą głowną lub czymś innym bo kumple korzystający z Live Box mieli od razu niższe pingi niż ja, teraz mamy takie same.

Ehh to raczej tego nie zrobie.

a z wiersza poleceń ping np do wp jaki masz? (jct polecenie to “ping www.wp.pl”)

Minimum = 122ms, maksimum = 498ms, czas średni - 238

hm nawet gdybyś miał tryb Interleaved bys nie miał takiego marginesu ping. Spróbuj reinstalkę sterowników od modemu. Ustawienie Harmonagramu pakietów Qos na 0% przepustowości łącza (chociaż to może nie wpływać na ping). A jak nie to spróbuj postawić system od nowa.

Qos ustawiłem na 0% i po restarcie mam taki ping do wp:

Min:119, maks:122, średni:120

ale to może tylko chwilowo, i sie zmniejszył tylko maks wiec to dużo nie dało;/

Jeszcze spróbuje reinstal sterów do modemu.

Jeśli to nic nie da to będzie to co u mnie na starym kompie ping 120 na nowym 80 (chociaż Ci cos mieli LiveBox mieli ping 80 czyli taki jak ja teraz, pod Ubuntu tez miałem ping 80-wniosek sterowniki)

Jeśli nie pomoże to może format C: zrobię. Znajomy mówił że kiedyś też miał duży ping a zrobił format i ma dobrze.

Format nic nie pomógł :confused: jest jak było.

A jeśli wrzucę ss z procesami to możecie powiedziec co potrzebne a co nie? Bo format dziś robiłem wcale dużo programów jeszcze nie zainstalowałem a już mam z 35 procesów.

A czy stary modem (z 3lata) może spowodowac duży ping??

u mnie ten sam modem inne mobo i ping spadł.

Kolego sprubuj wpisać w konsoli rate30000 albo rate40000 mi pomogło