[cs]Komputer się zawiesza podczas gry

Witam

Mam taki problem, ponieważ gdy gram w cs to po godzinie +/- komputer się zawiesza a znim wszystko co do niego podłączone … pozostaje reset lub offf… mam to od jakiegoś czasu kilka msc… (ost testowałem bf3 na ultra detalach, dirt 3 itp itd… i tylko w cs tak mam )

Co nie pomogło:

  • Odinstalowanie cs (2 razy)

  • Odinstalowanie steam

Jeszcze nie próbowałem:

  • Preinstalowania sterowników od karty graf

  • Formata

AntyWirus NORTON full.

Windows 7 ultimate 64

Sprzęt:

i5 2500k 3.30ghz

asrock p67 extreme4

4gb ram ddr3

6950 2gb

lg flatron 19*

Noi czekam na pomocne odpowiedzi!

Hmm, rozkręć obudowe… i zostaw odsłoniętą ściankę… sprawdź czy będzie ok… podociskaj też wszelkie kable, karty, ramy itd, sprawdź czy wszystkie wiatraki pracują (wyczyść je najlepiej). U mnie np zwiechy powodowała karta graficzna (duża i ciężka przez co trochę się uginała - pomogło mi podparcie jej :P).

ps. jaki zasilacz? Moc, marka model :slight_smile:

Tak jak radzi kolega najpierw go przeczyść wentylatorki,a jaki masz zasilacz?

XFX PRO 550W…

Podkreślam że każda inna nawet najbardziej wymagająca gra śmiga normalnie… gdyż problem jest tylko w tej grze która niema nawet średnich wymagań sprzętowych.

Gomezz ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

To dziwne, że tylko w tej grze… ale spróbuj tak jak tutaj pisaliśmy to nic nie kosztuje a rusz pomoże…

Przeczyściłem i jak dotknęłem kabelek od zasilacza pc się zwiesił i zapalił się licznik o wartości “80”

pod kartą graficzną tóż za zasilaczem.

Przepraszam za bardzo słabą jakość zdj…http://img257.imageshack.us/img257/1112 … 646jpg.jpg

co to jest?

szczerze to nie wiem… ale może dla bezpieczeństwa nie włączaj komputera albo odłącz część podzespołów… ja bym w takim wypadku stawiał na zasilacz.

a dasz rade podać temperaturki podczas grania i spoczynku?

używasz AI Suite? dotknąłeś może kabla z czujnikiem temperatury?

edit: to “coś” to dr.debug. tu możesz zadać pytanie specom z ASRock, bo ja jedynie mogę stwierdzić ze dr.debug sygnalizuje tu błąd o numerze 80, co wg manuala jest “oem dxe initialization code”

@up

nie używam

@topic

on juz zgasł xD zapalił się jak ruszyłem kabelek i tyle…

jak się zwiesi sprawdzę czy się pali

temp: 40-46*

went: 25% (auto)

wyczyściłem rejestr, jak błąd wystąpi to napisze!

Dopiszę się tutaj, bo mam bardzo zbliżony sprzęt, kupiony dwa tygodnie temu i od wczoraj mam taki sam problem.

Po jakimś czasie gry w CSa komputer się zawiesza i pomaga dopiero reset.

i5 2500k

6950 2gb

asrock p67 pro3

xfx core 550w

4gb ram

win 7 home 64bit

A może wina leży po stronie gry? Jak wiadomo CS nową odsłoną nie jest. Nie jest również przystosowany do nowych platform, czy chociażby nowych systemów. Yavi, sprawdź temp. w spoczynku i w stresie ( najlepiej podczas uruchomionego cs’a )

Temperatury sprawdzałem przy Wiedźminie 2 wczoraj (stres): GPU ~60 stopni, CPU ~50 stopni, mobo ~45 stopni.

W spoczynku GPU 45, CPU 35, Mobo 30.

CS działał dobrze przez 3-4 dni, dopiero wczoraj zaczął odmawiać współpracy.

Poruszyłem kartą graficzną, bo jest ogromna (Asus eah 6950), po tym grałem przez około godzinę w CSa i było ok.

Może przy przestawianiu kompa trochę się osunęła w dół, pogram jeszcze dziś/jutro i zobaczę co z tym.

Chociaż inne gry nie sprawiały problemu…

E:

Jednak znów to samo.

Po jakiejś godzinie gry komp się zwiesił.

Na wyświetlaczu płyty nic się nie wyświetliło, więc to chyba nie jej wina.

Po zdjęciu obudowy “na oko” sprawdziłem temperaturę i była ok. Zasilacz i dysk letnie, proc i krata graficzna raczej też (wentylatory się kręciły, wszystko wyglądało ok).

Dodam, że zmieniłem też sterowniki grafiki i problem nie minął. 3 dni temu ściągnąłem ze strony Asrocka nowe sterowniki do płyty głównej, jednak problem pojawił się dopiero wczoraj.

Jaki CS? 1.6, CZ, Source?

Może błąd leży w systemie bo cs 1.6 nie był robiony na win7

1.6

Gdyby problem leżał w systemie, to błąd występowałby od razu, a to zaczęło się dopiero wczoraj (wcześniej grałem kilka dni i było ok, podobnie jak założyciel tematu).

Poza tym system nie powinien powodować chyba całkowitej zwiechy komputera

a masz może jak zainstalować windows XP? A nie piszczy nic ani nie resetuje się? bo prawdo podobnie się przegrzewa powiedz czy masz jakieś wiatraki na obudowie?

Nic się nie przegrzewa, o temperaturach pisałem wcześniej.

Procek nie przekroczył nigdy w stresie 50 stopni, płyta 45, karta 60.

Taka zwiecha pojawia się tylko przy CSie, inne gry nawet po kilku godzinach działają ok.

Hmmm jakiego masz antywirusa i czy masz najnowsze sterowniki?

Witam! mam taki sam problem z counter strike jak powyżej komputer się zawiesi i tylko reset pomaga lub wyłączenie komputera, w rożnym czasie te zwiechy są… BF3 np płynnie caly czas idzie. I również problem z obrazem w grze Need for speed the run mam. Cienie migają. Nie wiem czemu się tak robi. Gra działa płynnie szybko ale miga. sterowniki nowe. Stare sterowniki próbowałem to samo nadal miga. Na innych grach nie zaobserwowałem tego. Jedynie gothic 3 migało coś też. Co zauważyłem jak włacze cienie na minimum to nie miga. a jak dam lepsze cienie to miga. Wydaje mi się wydaje że może karta graficzna powoduje zwiechy cs. ale dlaczego migaja cienie w need for speed the run:/ nigdzie nie ma rozwiązania.

mój sprzęt jedynie co mam innego niż powyżej ze kartę mam 1gb :

1.Procesor Core I5 2500K 3.3GHz LGA1155 Box

  1. AS ROCK P67 PRO3 Intel P67 LGA 1155 (PCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3)

  2. ASUS ATI Radeon HD6950 1024MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-E (810/5000) (wentylator Directu II)

  3. XFX Core 550W 135mm 80+ SLI PSU

  4. KINGSTON HyperX KHX1333C7Ad3/2G dwie kości po 2gb razem 4 gb

  5. Obudowa Aerocool PGS VS-9 - CZARNA

  6. Dysk twardy: Seagate Barracuda 500GB 16MB 7200rpm SATA2 (ST3500418AS)

  7. nagrywarka

  8. system: windows 7 64-bitowy system operacyjny

A tak wyświetla się grafika grze Need For speed the run (miganie cieni radeon 6950):

film nagrany słabej jakości tylko żeby pokazać miganie ( miganie drzew i ceni samochodu) ):