Cyfra+ na ekranie monitora

Witam.

Ostatnio zainteresowałem się ofertą cyfry+ (Mam już Cyfrowy Polsat połączony z TV). Zagłębiłem się w temat telewizji na ekranie monitora. Pozostaje jednak pytanie… Co i jak? Co musiałbym mieć?

  1. Antena

  2. Dekoder (?)

  3. Jakaś karta satelitarna?

Nie mam kompletnie pojęcia. Po prostu chciałbym przy wyłączonym komputerze ( jeżeli jest taka możliwość ) oglądać mecze Ligii Hiszpańskiej i Angielskiej.

Monitor nie ma wbudowanego tunera TV jeżeli ma to w ogóle jakieś znaczenie. Dałoby radę podłączyć to w jakiś prosty sposób?

np. Antena - dekoder - karta sateliratna - radość użytkownika z dobrej jakości obrazu? Na tym bardzo mi zależy, na jakości!. Głównie skupiałbym się na 3 programach, które są w HD. Dzieki z góry za pomoc.

Chciałbym zazanczyć, że przeczytałem ten temat ale jako, że jest z 2008 roku za wiele mi nie daje. ;/

Posiadany monitor

Posiadana karta graficzna

Może w czymś pomoże.

Witam. O ile się orientuje to do oglądania TV na monitorze potrzebna jest karta telewizyjna, wtedy możesz przy włączonym komputerze oglądać mecze. Są też monitory z wbudowanym tunerem TV , ale nie każdy tuner ma funkcje PIP (obraz w obrazie). Bez PIP-u oglądasz albo TV albo pracujesz na kompie. Pozdrawiam

To, że pcet byłby wyłączony to nawet lepiej. Zastanawiałem się, czy jeżeli monitor ma złącze DVI-D a tuner miałby HDMI mógłbym połączyć przejściówką bezpośrednio kablem z tunera do monitora. Działała by taka opcja? Coś na wzór telewizora, że wyświetlany byłby tylko obraz ;p

Możesz to rozwiązać w ten sposób:

kupujesz programator: http://allegro.pl/nowy-programator-phoe … 22825.html do którego wkładasz kartę od C+ i podłączasz pod USB.

kupujesz kartę satelitarną (to już Twój wybór): np. http://allegro.pl/skystar-hd-2-technisa … 35196.html

lub jakąś na USB i możesz oglądać programy w HD (o ile kupisz kartę satelitarną obsługującą rozdzielczości HD)

Witam. DVI-D - przesyła tylko dane cyfrowe; niektóre karty graficzne posiadają możliwość przesyłania dźwięku poprzez złącze DVI. Należy jednak zauważyć, że nie jest to zgodne ze standardem DVI - w sposób niestandardowy wykorzystywane są jedynie niektóre pin’y, co pozwala na zastosowanie niestandardowej przejściówki DVI->HDMI. (opis złącza DVI-D z Wikipedii) Powinno działać. Pozdrawiam

To wydatek gdzieś 180~zł.

Nie lepiej byłoby kupić dekoder HD (obojętnie jaki? bo nie wiem;/) z wejściem audio i podłączyć bezpośrednio do monitora przejściówką (kablem) DVI->HDMI? Głośniki podłączyć pod tuner.

Jest w ogóle taka możliwość? Wtedy mógłbym oglądać na monitorze bez włączania PC’ta?

Dekoder np. taki

Do tego kabel HDMI - DVI (JAKI?! ;/)

Dałem Ci tylko propozycję. U siebie w domu mam takie rozwiązanie i jestem zadowolony.

Da radę. Głośniki podłączasz do dekodera cinchami, a monitor kablem HDMI-DVI.

Pozdrawiam.

Dzięki, wiele mi wyjaśniłes. Jak będzie z jakością? Monitor jest w HD tak samo jak będzie dekoder więc “dostanę” tą jakość o którą ubiegam?

Co do kabla to jest jakaś różnica, która końcówka jest męska a ktora żeńska?