Cyfra+ rozdzielenie sygnału na 2 TV


(adam749) #1

Mam zamiar zamówić Cyfrę+, ale u mnie w mieszkaniu mam 2 telewizory (1 CRT, a 2 LCD) i jak wygląda sprawa rozdzielenia sygnału? Teraz mam Aster i mam poprostu trójnik. Czy w Cyfrze też sygnał się rozdziela przez trójnik?

Dzięki!


(ziut.) #2

Nie, w cyfrze+ nie rozdziela sie. nie da rady.


(adam749) #3

Jak to nie da rady. Musi być jakiś sposób żeby obraz był na paru TV.


(ziut.) #4

nie ma mowy


(adam749) #5

No to chyba masz stare info: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic401034.html


(ziut.) #6

zadzwon do C+ to odpowiedzą na to pytanie


(adam749) #7

To ja wiem że odpowiedzą, że się nie da albo za odpłatą tak jak w przypadku "prawidłowego" rozdzielenia internetu np: w Aster.

Chodzi mi o darmowe (może nie do końca darmowe) sposoby rozdzielenia.

-- Dodane 24.07.2009 (Pt) 21:10 --

W punkcie C+ powiedzieli to samo co w linku wyżej, a więc ziut. masz stare info.

-- Dodane 24.07.2009 (Pt) 21:17 --

Dobra temat zamknięty, ponieważ po dokładnym namyśle uznałem że po 1 nie opłaca się, a po 2 nie ma jak zabardzo powiesić anteny (stare budownictwo, tynki opadają, a dach...).


(Krzysiek21) #8

Da się to rozdzielic Splitterem.

http://allegro.pl/search.php?sg=0&string=splitter


(Kpc21) #9

Jeśli chcesz rozdzielić w taki sposób, aby na wszystkich telewizorach było widać ten sam program, nie ma nic prostszego. Szczególnie jeśli masz dekoder z "naziemną" przelotką antenową (z wbudowanym modulatorem). Wtedy wyjście przelotki wystarczyłoby podłączyć do wejścia trójnika. Możesz też kupić rozdzielacz eurozłącza (chyba że będziesz mieć dekoder z dwoma, nie wiem jak się sprawa ma w C+) i po prostu oba telewizory podłączyć eurozłączem.

Jeśli na każdym telewizorze ma móc być odbierany inny program, sprawa nieco bardziej się komplikuje, ale to także da się zrobić (tylko w Cyfrze+ oraz w TNK, pozostałe platformy takiej możliwości nie mają). Potrzebujesz 2 dekodery, konwerter typu twin oraz card splitter.

Kupujesz porządne kołki, którymi antenę przymocujesz do muru, a nie do tynku :slight_smile: Ja widziałem talerze na sypiącej się drewnianej starej willi.