Cyfrówka do 500zł

Tak jak w tytule którą polecacie ? Ja myslę nad FUJI FINEPIX S5800 I Kodak ZD710 . Który jest lepszy ? a może jakiś inny ?

Lepszego ultrazooma w cenie do 500 zł nie dostaniesz niż ten FUJI. ( bo to jedyny wybór ? ) Jeżeli ma być nowy to pozostań przy S5800. Ewentualnie używany S5600 . Jeżeli nie zależy ci na tak dużym zoomie i możesz dołożyć około 50 zł to dobrą propozycją może też być Canon A720IS.

Dlaczego nie Kodak ?

Polecam ten Test Kodak EasyShare ZD710

Ja nie podam Ci konkretnego modelu ale powiem na co zwrócić uwagę przy wyborze… Nie patrz na ilość megapixeli. Na odbitkach nie zauważysz różnicy między 5 a 8mpx a rozmiar zdjęć będzie większy. Zwróć uwagę na duży zoom optyczny, cyfrowy sobie daruj bo nie zoom tylko zwykłe powiększanie wycinka zdjęcia. Przyda się stabilizacja obrazu, ale tylko optyczna, elektroniczną również sobie daruj. Ważnym elementem jest też krótka ogniskowa, nie będziesz się musiał daleko cofać aby zmieścić żądany element w kadrze. Szukaj też informacji o zasięgu lampy błyskowej, im większy tym lepiej. Zwróć uwagę na jakie karty jest aparat, bo karty Compact Flash są dużo droższe od zwykłych SD. Są wprawdzie szybsze, ale w aparacie nie ma to dużego znaczenia.

warto dodać że nie warto brać aparatu który nie ma minimum 800 ISO…

Iwan_Wojtek jak masz doradzać to najpierw dowiedz się o co chodzi a nie mówisz mu totalne pierdoły…

zaóważysz różnicę zdjęcia 8MPx będą zaszumione

płacze… hahahaha. Większej głupoty nie słyszałem. Wiesz co to jest w ogóle ogniskowa? Im dłuższa ogniskowa tym lepiej. Nie wiem o co ci chodzi nawet. Im bedzie miał krutszą ogniskową tym będzie miał mniejszy zoom. Wolał byś ogniskową 18-55 czy 17-200? tak dla przykładu? Im mniejsza pierwsza liczba tym szerszy kąt a im większa druga tym większe tele. Najpierw się dowiedz co to jest a potem się wypowiadaj

Jak nie ma? Oczywiście że ma. Nie zależy ci na prędkości zapisywania zdjęcia albo w jakim czasie zdjęcia przekopiują się z karty na dysk? Kolejna pierdoła…

Polecam ten Test Kodak EasyShare ZD710

Ten test jest g*** warty, posiadam ZD710 i nie zgadzam się z większością testu. Nie wiem czym autor wykonywał zdjęcia ale na pewno nie był to Kodak ZD710. Do bani z takim testem!

Radzę poszukać na zagranicznych serwisach, które potrafią obiektywnie ocenić aparat.

Aby przekonać się że warto go kupić, wystarczy przeczytać opinie kupujących na temat tego aparatu!

http://www.ceneo.pl/;015825750-10.htm#productOpinions

albo poprostu ty nie miałeś porównania z innymi aparatami i to co ze sobą ten aparat prezentuje ci wystarcza

czechu07 : czy prędkość zapisu/odczytu kary ma aż takie znaczenie w aparacie ? Przypuśćmy że zdjęcie ma ok.2mb , karta sd ma zapis ok 7mb/s . To powiedz czy to ma znaczenie aż takie znaczenie ?? Ja nie jestem jakimś super fotografem mi wystarczy żeby aparat robił w bdb jakości zdjęcia .

Danielson : Czy mógłbyś mi pokazać jakąś fotkę zrobioną tym aparatem ? Byłbym wdzięczny .

jeśli to było do mnie, powiem krótko - bull ■■■■.

Test jest NIEOBIEKTYWNY.

Powtarzam, autor testu chyba nie miał tego aparatu w ręce, więc nie wypowiadaj się na temat tego testu bo on nie odzwierciedla mozliwosci aparatu nawet w 2/10 stopnia. Nie obchodzi mnie porownanie aparatow wobec innych a o wyniku testu.

Nobody PW :wink:

nobody007 ma znaczenie. Wsadź do aparatu dwie karty o znacznie różnych prędkościach to zobaczysz jaki ma na to wpływ.

Danielson chętnie zobaczę zdjęcia które to potwierdzą. Z jakimi innymi aparatami miałeś porównanie w takim razie że twierdzisz że jesteś obiektywny?

A czy to prawda że jak zrobię zdjęcie przy max. rozdzielczości i będzie zdjęcie gorszej jakości niż przy średniej ? (np. 8mpix i 4mpix . ten sam aparat i te same ustawienia)

Przepraszam, machnąłem się. Chodziło mi o dłuższą ogniskową.

No bez przesady, nie robię sesji 5 zdjęć na sekundę… Obecne karty SD są już wystarczająco szybkie do większości użytkowników. A co do kopiowania na dysk, jak często się to robi? Mnie nie przeszkadza to że 500mb zdjęć będzie się kopiowało 20-30 min.

no i co z tego? przy każdym jednym zdjęciu to widać?

w moim przypadku raz dwa razy dziennie po jakieś 5-8GB

jak 500mb kopiowało by mi się 30 min to poszedł bym od razu do grobu bo bym przez to zasnął. To chyba jesteś nielicznym człowiekiem któremu to nie przeszkadza.

wielkiej różnicy nie będzie ale będzie zaówarzalna. Zależy też od aparatu i od tego jakiego rozmiaru i rodzaju jest matryca. Większa matryca bez problemu poradzi sobie z 8 Mpix. Przecież lustrzanki radzą sobie nawet z 20MPx. Ale dla wiekszości kompaktów niestety 5 MPix to max co można na nich bez olbrzymiego zaszumienia wyciągnąć. A liczba pixseli to tylko chwyt marketingowy

czechu07 ile ty tych zdjęć robisz :o ?? Robisz jakieś “artystyczne” czy do jakiejś gazety czy sąsiadce ?

ja od siebie polecam Samsunga S1060 sam go mam już jakiś czas i naprawdę za taką cenę bardzo dobry aparacik 10,2 pixela 5xzoom,detektor twarzy i stabilizator obrazu

http://www.allegro.pl/item413190065_sam … _24h_.html

nie polecam s1060! tryb auto do bani, stabilizator jest cyfrowy (nic nie daje) i w ogóle wszystkie aparaty podane wyżej są lepsze od tego szajsunga :wink:

PS. mam s760 :stuck_out_tongue:

ja polecam tego samsunga,robi bardzo dobre zdjęcia,a tryb auto też bardzo sprawnie działa,a jak kolega chce profesionalny aparat to za ok.500 zł takiego nie dostanie

Ja tam chce zwykłe pstrykajło… jak pojake na wakacje/wycieczkę leb będzie jakaś ważna okazja to chcę zrobić w miarę ładne zdjęcia . A co sądzicie o aparatach od sony ?

aparaty sony są dobre,firma mówi sama za siebie ale są za to trochę droższe

no sporo;d z tym że nie w jpeg’ach tylko raw to tez różnica w rozmiarze. Robie poprostu zdjęcia. Jeśli się zrozumieliśmy to robie artystyczne. A jak jest jakiś wyjazd na wakacje czy gdzieś to biore dwie karty i komputer żeby mieć gdzie je przechowywać bo by się nie zmieściły

co do samsunga jakby nie te 10 mpx to bardzo ciekawa propozycja. Co do sony. Aparaty dobre ale szumią niemiłosiernie i strasznie.

doda jedynkę z przodu i zero z tyłu to dostanie nikona d3