Cyfrówka HP M537 vs. Samsung S630 , który wybrać?

Witam wszystkich obecnych :slight_smile:

Dawno mnie nie było na tym forum … Oj, bardzo dawno :slight_smile:

Przymierzam się do kupna niedrogiej cyfrówki, kwota do 400 zł, chodzi mi o nowy, nieużywany aparat, do kupienia z allegro bądź z innego źródła… Prawde mowiąc kwota nie podlegać będzie negocjacji, mam tyle funduszy przeznaczone na niego i nie mam zamiaru szastać kasą na prawo i lewo. To będzie moja pierwsza cyfrówka, nie musi być to nie wiadomo jaki sprzęt, który podejżewam że i tak będzie mało używany, ale jeśli będzie nowy to powinien posłużyć mi troche czasu… Mam na oku dwóch kandydatów:

HP Photosmart M537 http://www.allegro.pl/item222404402_apa … kseli.html

oraz Samsung S630 http://www.allegro.pl/item225451335_pro … _miec.html

Jeśli miał ktoś do czynienia z którymś z tych aparatów to prosiłbym o opinię na ten temat. Mile widziane również propozycje innych aparatów w zbliżonej cenie.

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi…

Ja mam Samsunga S730 i jak dla mnie jest super. Zdjęcia jak do normalnego użytkowania są bardzo dobre. Ten model ma chyba tylko mniej megapixeli.

HP co do cyfrówek nie są najlepsze. Koleżanka robiła nim zdjęcia i nie były piękne.

canon a460

Nie bierz HPka :!: :!: :!:

Ma najbardziej awaryjną mechanikę, a koszty naprawy przekraczają koszty zakupu nowego aparatu.

Złączono Posta : 16.08.2007 (Czw) 21:39

Zdecydowanie lepiej

Resztę masz tutaj:

http://www.skapiec.pl/site/cat/2/filtr/ … _0_0_0_0/5

fiesta dzieki za linka

No w sumie poczytałem troche na sieci i obejrzałem dane tych aparatów to faktycznie HP nie ma za dobrej opinii… Kurcze, im dłużej na tym się zastanawiam to tym bardziej przypadają mi do gustu wasze propozycje, w sumie za niewiele wyższą cenę można mieć ciekawy aparat. Teraz pytanie: jak wam się sprawują te aparaty, tj Samsung S730 i Canos A460 ? Oba na allegro chodzą w zbliżonych cenach, ten samsung ma więcej megapikseli, większy wyświetlacz ,z kolei canon ma 5MPix (choć i to wystarczy dla przeciętnego zjadacza chleba) ale ma kilkupunktowy autofocus…

5mpix ci wystarczy spokojnie a w samsungu na tej samej wielkości matrycy upchali więcej mpix czyli więkksze szumy żadnego z tych aparatów nie mialem ale w tej klasie cenowej liczą się w większości wypadków tylko canony

Nie bierz Szajsunga.

Nie wiem, może mam wadliwy model, ale działa jak mu się życzy - raz chce a raz nie.

Chociaż zdjęcia robi ładne :stuck_out_tongue_winking_eye:

To znów ja :slight_smile:

Byłem dziś w sklepie nie dla idiotów :wink: obejrzeć oczywiście aparaty…

Obejrzałem sobie tego HP o którym wcześniej wspominałem i o zgrozo, mimo posiadanych parametrów wygląda on jak zabawka dla dzieci :? Kurcze dobrze że nie kupiłem go “w ciemno” na allegro.

Biorąc pod uwagę tylkosam wygląd zewnętrzny to A460 wyglądał dość solidnie, ekran lcd wystarczająco duży, no i ma wizjer w przeciwieństwie do wspominanych wcześniej samsungów, chociarz te też nie wyglądały źle

masz rację powinno wystarczyć; miałem kiedyś na kompie zdjęcia z aparatu 3.2 mpix i były niczego sobie jeśli chodzi o ich wielkość