Cyfrówka za 1650zł

hey chciałbym abyście mi doradzili jaka cyfrówkę kupić dokładniej myślałem nad hybryda ważne aby miała:

-duży zoom optyczny

-dobra jakość fotek

-dobra ogniskowa obiektywu

-makro tak od ok 10cm ale dobrze jakby lepsze

co przez to rozumiesz?:>

głownie chodzi mi o szerokokątny obiektyw

Fuji S9600 lub Fuji S6500 lub Panas Fz30/Fz50

jeszcze jedno obiektyw w lustrzance 18-55 to ile mniej więcej stosunkowe przybliżenie przeliczając na zoom optyczny (razy X)

tak ciężko podzielić 55/18?:stuck_out_tongue: ok. 3

odnośnie aparatów zaproponowanych przez Misza89 , to jednak Fzty nijak się mają do szerokiego konta :wink:

a co powiecie o canon s5 is ??

jeszce prosiłbym jeśli ktos ma to fotki z tych co są wymienione aparatów

Fotki z S9600 i S6500 znajdziesz na www.fujiklub.pl i jest tam cały dział poswiecony zdjęciom z podziałem na kategorie. Zajrzyj też na www.cyberfoto.pl

ma jeszce pytanie czy jest az tak tragicznie z szumami w fz50 jak to pisza na forach czy jest ok bo na optyczne.pl:

ł. Po wpadce z szumami, które odnotował jego poprzednik, spodziewaliśmy się, że dołożenie 2 MPix tylko pogorszy jeszcze i tak już złą sytuację. Nie miało to jednak miejsca i zdjęcia wykonywane przy ISO 400 można spokojnie uznać za użyteczne, a mniej wymagający użytkownicy mogą się nawet pokusić by z powodzeniem używać ISO 800.

a w necie piszą ze na 100 ISO jest juz beznadzieja

On nie ma szerokiego kąta. Jego ogniskowa zaczyna się dopiero od 36mm.

Bierz S9600, a będziesz zadowolony.

jakos z wygladu mi sie nie podoba i brak stabilizacji

On nie ma Ci się podobać tylko robić ładne zdjęcie, a stabilizacja nie musi być jakoś sobie radzę bez niej.

ale przy max zoomie to jest potrzebny a do tego będzie mi potrzebny, wrzuciłem ankietę więc prosze o oddanie głosu na aparaty

jak dokupisz statyw to nie będzie ci przeszkadzało że nie ma stabilizacji a przy max zoomie to nawet stabilizacja z fz50 ci niezbyt zadziała

chyba jednak biore s5 is canona