Cyfrowy kompakt lub lustrzanka do 1500 zł

(Rykendo) #1

Witam!

Chciałbym zakupić sobie cyfrowy kompakt lub lustrzankę. Sprzęt musi się mieścić w budżecie 1500 zł (+/- 100 zł). Ja się na tym nie znam więc daje wam wolną rękę. Główne pytania na które oczekuje odpowiedzi to:

:arrow: Kompakt czy lustrzanka?

:arrow: Jaki model, jaka firma?

:arrow: Dlaczego ten, a nie inny?

Pozdrawiam rykendo :wink:

PS: Nie wiedziałem w jakim dziale umieścić temat...

(niezDarek) #2

kup lepiej cyfrówkę bo lustrzanki dobrej za ta kwotę nie kupisz

ja polecił bym ci Panasonika fz50 lub Olympusa SP-570UZ

no chyba że z lustrzanek to nikona d40

(Gen Salvador) #3

na lustrzankę Cię nie stać jeszcze, musisz pamiętać że trzeba do niej dokupić obiektyw

kup jakiś kompakt z dużą matrycą i szerokim zakresem zoomu optycznego, radzę też wybrać coś z marek które od zarania dziejów zajmują się aparatami fotograficznymi Canon, Nikon, Fuji, ewentualnie sony

(Rykendo) #4

A jaki konkretnie model kompaktu?

PS: Co sądzicie o Nikonie D40?

(popula) #5

Polecam Panasonic Lumix DCM-FZ50. Poczytaj opinie użytkowników.

(niezDarek) #6

o d40 możesz tutaj trochę poczytać ale pamiętaj że musisz dokupić jeszcze obiektyw od którego w dużym stopniu zależy jakość zdjęć bo na allegro i w sklepach jest do sprzedaży przeważnie samo body

(Marcinbrudnicki) #7

FZ50 zdecydowanie odradzam, mocno szumi.

Fuji S9600 jest tańszy od FZ50 i zdecydowanie lepszy.

Na plus w w Fuji S9600:

• matryca 9mpix (1/1.6’, czyli dość duża)

• szerokokątny obiektyw, od 28mm

• zoom 10,7x (28-300)

• gorąca stopka, pozwala zamontować dodatkową lampę błyskową

• odchylany ekran lcd

Na minus:

• brak stabilizacji

CENA: 1070zł

http://www.ceneo.pl/346816

Jak już wyżej wspomniano, kupując lustrzankę musisz się liczyć z dodatkowymi kosztami obiektywów, gdyż kitowy (ten standardowy w zestawie) jest marnej jakości. A obiektywy tanie nie są. Tak więc lepiej kup dobrego kompakta.

(Rykendo) #8

Ile kosztuje dobry obiektyw do tego Nikona? Mój znajomy ma kompakt firmy Sony. Bardzo ładne zdjęcia wychodzą.

(Marcinbrudnicki) #9

no na przykład taki Nikkor 18-70mm, 900zł

Ale jeden obiektyw może nie wystarczyć.

Ps. Być może na forum fotoplaneta znajdziesz konkretną odpowiedź na Twoje pytanie.

(Rykendo) #10

:x Kupuje kompakt… Tylko jaki :smiley: Ma ktoś kompakt z stajni Sony?

(Marcinbrudnicki) #11

Ze stajni Sony to H9.

A co myślisz o tym Fuji, o którym pisałem kilka postów wcześniej?

(Rykendo) #12

W Fuji brak stabilizacji, a w Sony jest? Fuji S9600 vs Sony H9. Chyba nic lepszego nie kupie za tą cenę z kompaktów. Czekam na wasze opinie.

(Marcinbrudnicki) #13

Masz teraz niezły dylemat. Radzę Ci udać się na www.fotoplaneta.pl/aparaty-cyfrowe/ i tam zapytać. Dlaczego? Bo tam dostaniesz przykładowe fotki z tych aparatów, opinie ich posiadaczy. A może zaproponują Ci coś innego.

(Rykendo) #14

Dzięki za pomoc! marthin007 stawiam ci wirtualne piwo :smiley:

(Z35ikr) #15

Nie wiem jak sony ale ten fuji według mnie nie nadaje się do zdjęć w pomieszczeniach, niestety. Straszne ma problemy ze światłem. Więc jak kupujesz go do zdjęć: “u cioci na imieninach”, to raczej kupowałbym inny.

Tak to jest ok i jak dla mnie to wielki plus -> jest “wielki” gabarytowo i świetnie się go trzyma. Ogólnie fajny i oprócz tych “wnętrz” nie narzekam.

(niezDarek) #16

wybierz SONY najlepiej

(Rykendo) #17

Może jakieś uzasadnienie?

PS: Nie mogę się zarejestrować na tym forum :frowning: Już z 3 maili próbowałem.