Cyfrowy kompakt lub lustrzanka do 1500 zł

Witam!

Chciałbym zakupić sobie cyfrowy kompakt lub lustrzankę. Sprzęt musi się mieścić w budżecie 1500 zł (+/- 100 zł). Ja się na tym nie znam więc daje wam wolną rękę. Główne pytania na które oczekuje odpowiedzi to:

:arrow: Kompakt czy lustrzanka?

:arrow: Jaki model, jaka firma?

:arrow: Dlaczego ten, a nie inny?

Pozdrawiam rykendo :wink:

PS: Nie wiedziałem w jakim dziale umieścić temat…

kup lepiej cyfrówkę bo lustrzanki dobrej za ta kwotę nie kupisz

ja polecił bym ci Panasonika fz50 lub Olympusa SP-570UZ

no chyba że z lustrzanek to nikona d40

na lustrzankę Cię nie stać jeszcze, musisz pamiętać że trzeba do niej dokupić obiektyw

kup jakiś kompakt z dużą matrycą i szerokim zakresem zoomu optycznego, radzę też wybrać coś z marek które od zarania dziejów zajmują się aparatami fotograficznymi Canon, Nikon, Fuji, ewentualnie sony

A jaki konkretnie model kompaktu?

PS: Co sądzicie o Nikonie D40?

Polecam Panasonic Lumix DCM-FZ50. Poczytaj opinie użytkowników.

o d40 możesz tutaj trochę poczytać ale pamiętaj że musisz dokupić jeszcze obiektyw od którego w dużym stopniu zależy jakość zdjęć bo na allegro i w sklepach jest do sprzedaży przeważnie samo body

FZ50 zdecydowanie odradzam, mocno szumi.

Fuji S9600 jest tańszy od FZ50 i zdecydowanie lepszy.

Na plus w w Fuji S9600:

  • matryca 9mpix (1/1.6’, czyli dość duża)

  • szerokokątny obiektyw, od 28mm

  • zoom 10,7x (28-300)

  • gorąca stopka, pozwala zamontować dodatkową lampę błyskową

  • odchylany ekran lcd

Na minus:

  • brak stabilizacji

CENA: 1070zł

http://www.ceneo.pl/346816

Jak już wyżej wspomniano, kupując lustrzankę musisz się liczyć z dodatkowymi kosztami obiektywów, gdyż kitowy (ten standardowy w zestawie) jest marnej jakości. A obiektywy tanie nie są. Tak więc lepiej kup dobrego kompakta.

Ile kosztuje dobry obiektyw do tego Nikona? Mój znajomy ma kompakt firmy Sony. Bardzo ładne zdjęcia wychodzą.

no na przykład taki Nikkor 18-70mm, 900zł

Ale jeden obiektyw może nie wystarczyć.

Ps. Być może na forum fotoplaneta znajdziesz konkretną odpowiedź na Twoje pytanie.

:x Kupuje kompakt… Tylko jaki :smiley: Ma ktoś kompakt z stajni Sony?

Ze stajni Sony to H9.

A co myślisz o tym Fuji, o którym pisałem kilka postów wcześniej?

W Fuji brak stabilizacji, a w Sony jest? Fuji S9600 vs Sony H9. Chyba nic lepszego nie kupie za tą cenę z kompaktów. Czekam na wasze opinie.

Masz teraz niezły dylemat. Radzę Ci udać się na www.fotoplaneta.pl/aparaty-cyfrowe/ i tam zapytać. Dlaczego? Bo tam dostaniesz przykładowe fotki z tych aparatów, opinie ich posiadaczy. A może zaproponują Ci coś innego.

Dzięki za pomoc! marthin007 stawiam ci wirtualne piwo :smiley:

Nie wiem jak sony ale ten fuji według mnie nie nadaje się do zdjęć w pomieszczeniach, niestety. Straszne ma problemy ze światłem. Więc jak kupujesz go do zdjęć: “u cioci na imieninach”, to raczej kupowałbym inny.

Tak to jest ok i jak dla mnie to wielki plus -> jest “wielki” gabarytowo i świetnie się go trzyma. Ogólnie fajny i oprócz tych “wnętrz” nie narzekam.

wybierz SONY najlepiej

Może jakieś uzasadnienie?

PS: Nie mogę się zarejestrować na tym forum :frowning: Już z 3 maili próbowałem.