Cyfrowy polsat, "ustawienie talerza"

Witam :slight_smile:

Jeśli ktoś się natknął, dajcie znać proszę jakieś wskazówki i być może dane do ustawienia anteny.

Zwracam się z prośbą do ludzisków z poza granic kraju :wink:

jeśli Ci się uda to najwygodniej znaleźć inny talerz polsatu w okolicy i skierować swój w tą samą stronę :slight_smile:

Niestety nic w pobliżu nie widać :expressionless: a i tak sam montował tego nie będę, chciałbym sie jednak upewnic czy komus z serwisu jak powiem nazwe satelity na którym nadaje Polsat to będzie wystarczające, czy jednak potrzebne będą dodatkowe dane ? “talerz” jest na Iberii także polskie dane na nic…

najlepiej się stroi starym tunerem analogowym, popytaj znajomych może ktoś ma

mam nowy tuner (tak mi się wydaje) :slight_smile: i nie mam znajomego ani ze starym ani z nowym :wink:

przykręć antenę podlącz do tunera i próbuj ustawić patrząc na tuner, żeby był jak najlepsza jakoś sygnału. Google twoim przyjacielem :google:

mati75 , dziękuję za pomoc ale …

:stuck_out_tongue:

jak standardowa antena polsatu to wystarczy

#-o

mimo wszystko dziękuje za pomoc … powiedz “im” to po hiszpańsku to zrozumiesz :smiley:

wszystkie cyfrowe stacje nadawane są z HOT BIRDA 13’ wschód

Poprawka - nie wszystkie. Wszystkie platformy cyfrowe są nadawane z Hot Birda. TVP Info i TVP Historia nadają na przykład z Astry (na HotBirdzie są zakodowane dla abonentów Cyfry+ i n).