Czarmy ekran po uruchomieniu Windows 7

Gdy próbuję uruchomić Windows 7 (Ultimate, 32-bit) pokazuje się “Trwa uruchamianie systemu Windows”,

jednak po tym pokazuje się czarny ekran i kursor myszy.

Dodam, że dzień przed tym dodawałem Dysk sieciowy i instalowałem Microsoft Office 2010 beta.

____________________________________________

Poradziłem sobie odłączając komputer od internetu.

Podczas uruchamiania kompa wciskaj “F8” dostaniesz się do menu opcji, wybierz “Ostatnia dobra znana konfiguracja” Może pomoże.

Od jakiegoś czasu mam to samo, uruchamia się dopiero po kilku minutach.

Popatrzcie tu

Ja mam również problem z czarnym ekranem. Tylko u mnie jest o tyle dziwnie, że rozwaliło się tylko jedno konto (jak na złość moje główne), gdy spróbuję się zalogować pojawia się czarny ekran z kursorem i wszystko zamiera. Mogę jedynie ruszać kursorem - wszelkie skróty typu alt-tab, ctrl-alt-del nie działają. Jedyną metodą na wyjście z tego jest twardy reset. Co tu począć - nie chciałbym tracić mojego spersonalizowanego konta.

W linku co podałem jest Black Screen Fix ,z tym że nie wiem czy to działa.

Sprawdzałem. Uruchamiałem spod innego konta. Nic to nie dało. Poza tym u mnie poszło to o krok dalej. Najpierw zrobiłem przywracanie systemu do czasów, kiedy problemów nie było. Uruchomiłem ponownie system, zalogowałem się na swoje konto. Ekran dalej był. Tym razem jednak pozwoliłem mu podziałać trochę. Powisiał ok. 2 minut, nagle coś ruszyło. Wywaliło mnie z powrotem do ekranu logowania, tylko, że moje konto po prostu zniknęło. Niby wyświetla się w panelu sterowania, ale na ekranie go nie ma. No cóż. Chyba będę musiał konfigurować wszystko od nowa. :frowning:

Poczytaj to http://www.dobreprogramy.pl/Problemy-z- … 15580.html

Tylko u mnie nie było nawet tego okna eksploratora - po prostu pusty czarny ekran. Wirusy właściwie mogę wykluczyć, ale mimo wszystko dam zaraz log.

EDIT:

Temat w odpowiednim dziale z logami: czarny-ekran-windows-brak-mozliwosci-zalogowania-t398461.html

U mnie ten problem powodowała jedna “zalecana” łatka dokładnie “Aktualizacja listy widoku zgodności programu Internet Explorer 8 dla systemu Windows 7 (KB982632)”, po jej odinstalowaniu problem przestał występować :wink:

Drugi powód występowania tego problemu to Niecertyfikowany styl wizualny, zrobiony na WSB 1.4.0.0 bez wprowadzenia zmian w zapisie pliku .msstyles, zapis grafik w tym pliku zaczynał się od 10000(jest to błąd do naprawienia) a powinien od 508.

Przechodziłem oba problemy :wink:

semtex , po raz kolejny masz rację. Wyrzuciłem tę aktualizację, wywaliłem styl wizualny, który modyfikowałem - konto wstało i śmiga. Wielkie dzięki. :slight_smile: