Czarne tło i kursor-problem z zalogowaniem do systemu


(Beret13) #1

Cześć,

Wiem, że problem się powtarza, ale mojemu PC nic nie pomaga.

Wstęp:

Podczas przeglądania stron www wywaliło mi korki. Po uporaniu się z prądem, włączam komputer. Windows załadował się tak jakby nie w pełni-nie wszystkie ikony w trayu się pojawiły i zdechł. Po twardym resecie wszystko wstało i działało bez zarzutu-obejrzałem sobie jakiś film, ale na wszelki wypadek zaplanowałem sprawdzanie dysku przy następnym uruchomieniu. Następnego dnia sprawdzanie dysku zawisło w jakimś punkcie. Twardy reset. Od tamtej pory nie da się nic zrobić.

Problem właściwy:

Przy próbie włączenia windowsa (trwa uruchamienie), w momencie gdzie powinno wjechać moje konto z hasłem do wpisania, pojawia się czarny ekran i kursor, którym mogę sobie pomachać. Nie działają żadne skróty klawiatury. Tryb awaryjny, ostania znana działająca konfiguracja itp - to samo. Z poziomu napraw komputer próbowałem kilku rzeczy:

chkdsk /f - wywala błąd

fixboot - nie pomaga.

sfc/scannow - nie mogę go wykonać, ponieważ istnieje już zaplanowana naprawa systemu

Próbowałem przywracania systemu, narzędzia do naprawy windows - nic nie pomaga, albo nie znajduje problemu.

Przez konsolę można dostać się do rejestru-czytałem, że w shell (HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon) powinna być wartość explorer.exe-u mnie jest co innego i nawet jak wpiszę explorer.exe, zrobię restart, z windowsem jest to samo i w rejestrze explorer.exe zamienia się na to co było - w tym momencie już nie pamiętam co to, musiałbym sprawdzić.

Czy istnieje jakiś ratunek dla systemu? Oczywiście mogę dostać się na dysk, przekopiować co potrzebne i na nowo postawić system, ale chciałbym tego uniknąć.

Na koniec wspomnę jeszcze, że system jest na dysku ssd, a po nieudanym wykonaniu chkdsk dysk znika - po restarcie nie widać go w biosie, pomaga włączenie komputera bez niego i ponowne podłączenie.

Załączam parę screenów. Z góry dzięki za pomoc :wink: