Czarne tło okna w FF przy pogglądzie grafiki

Czarne tło okna w Firefox11 przy podglądzie grafiki…

Tu przykład pierwszy lepszy z DP:ppm>pokaż obrazek z menu kontextowego.

image_id: 4430

Czy da się to gdzieś ustawić

Wersja Firefoxa 11 i troszkę mnie to wkurza a chciałbym żeby było normalnie białe,być może jest to przypadłość v11 bo przed chwilą updatowałem z v10 na v11 na drugim kompie przed update było białe teraz czarne.A może to zasługa którejś z wtyczek na pokładzie.Jak wy macie to u siebie na v11.

Może gdzieś w about:config jest możliwość ustawienia ?

To jest jedna ze zmian w Firefox 11 i moim zdaniem to dobra zmiana.

Ale jak ci to przeszkadza to znalazłem dodatek który ma przywracać poprzedni sposób wyświetlania obrazków: https://addons.mozilla.org/en-US/firefo … age-style/

Ewentualnie jeżeli masz Stylish i masz ochotę ustawić własne tło dla wyświetlania obrazków możesz użyć tego skryptu http://userstyles.org/styles/58710/fire … background pozwala on na zdefiniowanie własnego koloru, używam tego na Nightly, działa b.dobrze.

Dodatek podlinkowany przez scripter1 działa równie dobrze jednak tylko przywraca “stare” zachowanie. Jako ciekawostkę podam że w rozwojowej wersji jednolity kolor został zastąpiony przez fakturę i też to dobrze wygląda :slight_smile:

Dobra dzieki panowie.Skoro tak jest w v11 no trudno.Myślałem że to zasługa któregoś z dodatków (na wszystkich kompach ten sam zestaw przeważnie).

Na stronie stosowałem .png z rzucanym cieniem pod obrazek ,otworzony w nowym oknie czy w popup-ie wyglądał ładniej teraz na czarnym cienia nie widać :? ,ale z powodu wagi .png w porównaniu np. .jpg no i właśnie tej przypadłości v11 postanowiłem to porzucić na rzecz “konstrukcji”

A pod obrazek na to

obrazek1.jpg[/code]

A mógłbyś to scripter1 uzasadnić,jakie to ma zalety?

Ja odpowiem jakie to ma zalety dla mnie :wink:

Przechodząc ze stron z bardzo ciemnym layoutem, często na takich bywam, otwierając jakiś obrazek w nowej karcie (stary styl wyświetlania) moje oczy mocno dostawały “w tyłek” przez jasne tło, powiem Ci że kilka razy dziennie taki “szok” powodował nawet chwilowy “ból” oczu, z ciemnym tłem nie ma takiego problemu, oczy szybciej się przyzwyczajają i mniej męczą, co ciekawe przechodząc z “jasnej” strony na kartę z obrazkiem, nowy styl (ciemne tło) nie ma żadnego problemu. Dlatego osobiście myślę ze tak jak jest teraz jest OK, mam ustawione rgb (63, 63, 63) i jest dla mnie idealnie, nie za jasno, nie za ciemno :slight_smile:

W zasadzie semtex napisał dokładnie to co ja miałem na myśli więc tylko dopowiem że takie ciemnoszare tło jest bardziej obojętne więc przy oglądaniu plików graficznych nie rozprasza tak jak białe tło i dokładnie widać co jest na obrazku oraz jaki ma dokładnie rozmiar.

I tak większość obrazków ma już własne tło, zwłaszcza te które mają jakieś efekty światło-cienia.