Czarno białe svideo

Witam,

jestem tu nowy, ale mam nadzieje, że może tu znajde rozwiązenie swojego problemu. Na początek napiszę, że:

  • kabel jest sprawdzony i działa,

  • telewizor jest nowy kineskopowy i kolor ZAWSZE był

  • przestawiałem między każdym rodzajem PAL czy NTSC

  • przeczytałem milion różnych postów :-x

Więc teraz opisze swój problem.

Otóż używam następującej karty: Gigabyte GeForce 7600GT + Win Vista.

Zawsze i ciągle nie było problemów z kolorem podczas przesyłania obrazu na telewizor. Nagle i bez ostrzeżenia kolor padł. Czarnobiały jest bardzo ostry. Tak jak już pisałem, próbowałem milionów rzeczy i nic.

Spróbowalem połączyć przez format HDTV i tu kolor mam, ale ja chce svideo.

Druga sprawa to zauważyłem, że windows na siły wykrywa telewizor. Czy to ze sterownikami nvidi czy nie. Chciałbym, żeby nie wykrywał drugiego monitora (TV), aż go nie podłacze, a nie tak jak teraz, ze cały czas jest pomimo, że go nie ma :frowning:

Ma ktoś z Was pomysły?

W prawdzie na XP i z radeonem też miałem taki problem że przez s-video nie było koloru na TV, wszystko w tym wypadku zależało od szczęścia i pogrzebania w opcjach. Poszukaj dokładnie w programie do wyświetlania obrazu na TV, użyj po kolei każdego trybu wyświetlania, w końcu powinieneś trafić na ten właściwy, wina w każdy razie na pewno leży po stronie softu.

Zapomniałem dodać: od momentu jak sie zepsuło to również w biosie tj przy starcie systemu brak koloru.

A co z tym, że system wykrywa telewizor, skoro nawet nie jest kabel podpięty?

piotrmykajlo Ja u siebie miałem opcję wymuszonej detekcji TV, może u Ciebie też znajdzie się coś podobnego

Ja tą opcję chciałbym właśnie wyłaczyć :wink: