Czarno biały obraz

Witam mam kilka filów na kompie, do tej pory korzystałem z kodeków XP, ale ostatnio nie mogłem ich oglądać tylko słychać było ścieżke dźwiękową, więc sciągnąłem najnowsze kodeki k-lite codec pack , ale teraz z kolei obraz jest czarno biały.

Ponadto brak jest koloru w filmach dvd jak również czarno białe są filmy oglądane w sieci

Co jest grane?

Deinstalacja wszystkich zainstalowanych prze Ciebie kodeków i wgranie nowych.

Jak to dokładnie zrobić i jakie kodeki wgrać to poczytaj :

>>> http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … topic=5525

Czytaj wszystkio !!

a nie lepiej zamiast kombinowac z kodekami wpuścić geexboxa 0.98.7 na mbr i oglądac filmy bez żadnych kłopotów z partycji windowsowych?

NBajlepiej zrób to co ci napisał Phylby. Jeśli instalowac paczkę z K-Lite to najlepiej tą najbardziej wypasioną ( 33 lub 18 MB ). Możesz także ściągnąć prohgram, który sprawdza jakie kodeki są potrzebne dla danego filmu ( ale skoro twierdzisz, że nic nie chodzi to raczej nie pomoże ). Najlepiej Odinstaluj wszystkie pozostałości i przeczyść rejestr po pozostałościach i zainstaluj na nowo K-Lite Codec Pack 2.74 Full. Co do programów do czyszczenia rejsestru polecam jv16 PowerTools 1.3.0.195.

nic to nie daje, jak było czarno -biało tak jest do tej pory.

Wywałka starych kodeków, czyszczenie rejestrów i instalka nowych i problem pozostaje, wczystko jest czarno białe.

Przepraszam za pytanie. ale czy sprawdziłeś sprawność monitora ?

BTW

Taaa - nie ma jak soczysta trawa :stuck_out_tongue:

hmmm, co masz na myśli? Wszystko inne poza kolorem w odtwarzaczu(jakimkolwiek) jest kolorowe?

A czy to czasem nie wina ustawień video w nowym panelu sterowania NVIDIA?

no pieron wie? Tam też już byłem, sprawdzałem , ale mam ustawione wszystkie wartości na domyślne.

Odłączyłem monitor i znwu go podpiąłem i wszystko jest bez zmian;(

Na pewno jest to wina sterowników karty graficznej, po odinstalowaniu ich obraz jest kolorowy.

Uff, ja też miałem problem z czarno-białym obrazem w filmach. Nie umiałem sobie z tym poradzić, a większość udzielanych mi rad o kodekach można sobie wsadzić za przeproszeniem … bo to nie jest typowy przypadek (a może bardzo typowy? :-)). U mnie utrata kolorów związana była z zainstalowaniem pakietu Matroska. Wszystkie udzielane mi rady dotyczyły odinstalowania kodeków, wyczyszczenia rejestru i zainstalowanie jakiegoś porządnego pakietu kodeków. Wykonywałem tę czynność w nieskończoność i nie miałem poprawy sytuacji. Nawet już przestałem oglądac filmy na tym komputerze.

Ale któregoś wieczoru się zawziąłem i znalazłem rozwiązanie.

Otóż zainstalowany wcześniej, pakiet Matroska z niewiadomych mi przyczyn zmniejszył mi do zera nasycenie kolorów w ustawieniu karty graficznej. Jak do tych ustawien dotrzeć?

W XP.

Start-> Panel sterowania -> Ekran -> i tutaj w jednej z zakladek mialem moja kartę graficzną “(Intel® Graphics Media Accelerator Driver for Mobile)”. Nawet nie wiem, czy to jest karta. Ale właśnie tutaj, w tej zakładce miałem przycisk '“właściwości grafiki”. A dalej otworzylo mi się okienko (w załączniku tego postu zdjęcie).

W tym okienku jest przycisk “nakładka wideo”. A po jego kliknięciu wejdziecie do ustawień, w których (jeżeli macie problem z kolorem) wartość nasycenia wynosi “0”. U mnie wystarczyło przycisnąć “domyślne”. U Was może bedzie potrzeba zmienić te ustawienia ręcznie.

Mam nadzieję, że pomogłem, bo wiem ile mnie kosztowało to nerwów, kiedy to miałem jakiś dobry film i nie mogłem go zobaczyć, bo czarno-biały obraz odbierał mi całą przyjemność jego oglądania.

Pozdrowienia

Mario

post-83862-13856534053713_thumb.jpg