Czarnobiały obraz na tv

(Krzysiek Krolak) #1

Witam wszystkich! Niedawno kupiłem sobie komputer i napotkałem problem. Dotyczy on sterowników karty graficznej. (ati raedon 9250 czy jakoś tak) Jak klikam na dodatkowy ekran prawym klawiszem i wybieram opcję włącz to się włącza na 2 sekundy. Dwa albo trzy razy udało mi się to odpalić i wszystko działało super. Był obraz na tv! Czarno biały, ale był. Brak koloru szybko zwaliłem na kabelek- przejściówkę s-video na chincz bo miała tylko 4 piny a karta ma 7. Dzisiaj podłączyłem kabelek z wtyczką 7 pin i czterema chinczami z drugiej strony i obraz jest nadal czarno biały na jednym z 4 wyjść. O co w tym chodzi??????? zgłupiałem! !!

(JNJN) #2

Poczytaj:

http://solar.blurp.org/tvout.html

• uszkodzone wyjście TV na karcie

• kabel, lub za długi

• TV wejście uszkodzone

• w sterowniku ustaw PAL B lub G

(Krzysiek Krolak) #3

Dziękuję za info. Stronka bardzo ciekawa ale ja znalazłem inną przyczynę. Napiszę dokładnie o co chodzi to może się to komuś przyda. Pisałem wczeźniej, że przejśiówka ma 4 wyjścia typu chincz. Zielone, czerwone, żółte i niebieskie. Kolory bywają różne ale może ktoś ma taką samą. a jak nie to i tak warto spróbować. Podłączając kolejno znalazłem sygnał na zielonym i tu pojawił się problem bo sygnał był cz-b. (Kabel do tv ma około 3m z czego 2,5m to kabel typu "do pralki" :slight_smile: ) odizolowałem połączenie od strony komputera i kabelkiem, który połączony jest z wewnętrznym stykiem chincz (męskim) zacząlem dotykać wewnętrznych styków końcówek przejściówki (żeńskie)'

NA czerwonym złapał kolor. Oczywiśie zielone wyjście cały czas musi być podłączone. Strasznie zamotałem ale to banał. jak ktoś mi wytłumaczy jak schemat umieścić na forum to to zrobie bo w tej dziedzinie jestem zielony. Pozdrawiam! !!

Ps. Mam Nadzieję, że takie eksperymenty nie są niebezpieczne dla komputerów. nie przyjmuje reklamacji :slight_smile: