Czarnobyl

(fan77) #1

Witam ,mam pytanko ze sfery ciekawskiej :smiley: a dotyczy słynnego niegdyś wirusa czarnobyl :evil: ...chciałbym sie zapytac fachowców co dokładnie niszczy i czy pomaga na niego format ? i czy np.prawda jest ze przedostaje sie do biosa?

(system) #2

http://www.paszczak000.private.pl/wirusy.htm

(fan77) #3

Znam te stronke ale tam nic nie ma o tym czy format na niego pomaga..

(system) #4

Jeżeli będzie próbował zamazać Flash Bios, wtedy formatowanie nic nie da oczywiście.

Nawet nie będzie takiej możliwości.

(fan77) #5

Dzieki :slight_smile:

(Kunderground) #6

kiedys go mialem..zjadl mi pol kompa....1200zeta do tylu..chlip

(Dragonlnx) #7

Format nie pomaga - Boot Wirus

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... opic=14437

(Damian) #8

Krótko mówiąc po dłuższej jego bytności w komputerze możesz go oddać na złom.

(Marsmo) #9

Czyli Damianie, cała sprawa się zasadza na wychwyceniu tego wirusa przez rezydentnego antyvira i przynajmniej przechwycenie go w kwarantannę...

Po raz enty się pochwalę, że miałam tę przyjemność posiadania WinCIH i zastopował go Norton (skądinąd głupawy, bo mało co przechwytuje, a jeszcze mniej usuwa :twisted:), ale obyło się bez przykrych konsekwencji. :slight_smile:

W BIOS na szczęście nie wlazł, jedynie tylko ściachał mi pliki systemowe w Outlooku - cały syf usunęłam Mks_vir'em; a we wszystkim pomogli mi koledzy z tego Forum; w czasach, gdy byłam prawie raczkującą internautką! :mrgreen:

Od tego czasu starałam się wychwytywać wszelkie info na ten temat i faktycznie - znalazłam się chyba w 1% userów, którzy po takim myku - maja jeszcze w pełni funkcjonalny komp! :slight_smile:

Ponieważ ten wirus z full speed'em opanowuje BIOS - jakiekolwiek formatowanie mija się z celem... :twisted:

(system) #10

Fajna sprawa jeśli masz Dual Bios wtedy tylko Restore z jednego Biosu do drugiego albo odpalasz z zapasowego i gra. Z tego co wiem to wcale komp nie do wyrzucenia, mozna kupic nowa kostke z Biosem lub do serwisu sie udac.

Co do tego ze Norton Antyvirus to syfek chyba z księzyca spadłąś. Gdzies na forum sa testy antyvira i to on najlepiej powykrywał wszelkiej masci robactwo