Czarny ekran brak dźwięku

Niedawno zakupiłem laptopa MSI:
https://www.x-kom.pl/p/310381-notebook-laptop-156-msi-gl62-i7-6700hq-8gb-1tb-gtx960m-fhd.html
Jest na nim zainstalowany Win10 64bity.
Od samego początku mam pewien problem, który nasilił się po aktualizacji systemu.
Chodzi o to, że podczas oglądania filmów na przeglądarce ekran się robi czarny ale podświetlony, brak dźwięku brak reakcji na cokolwiek.
Diody się świecą normalnie, wiatraki się kręcą.
Pomaga jedynie reset komputera i ponowne włączenie.
Podczas grania w gry wszystko działa bez zarzutów.
Zainstalowałem kodeki i Adobe Flash Player.

Nie mam pojęcia czego to jest wina.Czy sprzętu, czy oprogramowania.
Nie wiem czy mi się opłaca go odsyłać do serwisu.
Pisałem już na kilku forach i nikt nic nie odpisuje.
Może to jest jakaś wada fabryczna albo coś bo nie znalazłem nigdzie podobnych problemów.
Proszę o pomoc.

Ponieważ sprawa jest zawiła!

  1. Na jakiej przeglądarce oglądasz te filmy, gdy robi się czarno i nic nie reaguje?
  2. Jakie wersje lub do jakich przeglądarek instalowałeś Adobe Flash Player?

A co na ten temat wypisuje Podgląd Zdarzeń Systemowych, względnie Monitor Niezawodności ?

Oglądam na CHROME.
Z tym Adobe Flash Playerem jest coś dziwnego bo instalowałem go kilka razy i cały czas chyba mi go usuwa bo nie mam go na komputerze. Antywirusa mam AVG ale on nie powinien tego usuwaźć.

A z tym podglądem zdarzeń to nie wiem o co za bardzo chodzi.

Jeszcze jest taka sprawa ze ja go kupiłem juz z win10 64bity, a miał zainstalowany cały pakiet oprogramowania od Microsoftu chyba i sterowniki na 32bity.
I nie wiem czy oddać go na gwarancje czy moze komuś zeby mi go przeinstalował na win7 i wgrał stery na czysto?
Nie wiem czy to moze być tego wina.

Po pierwsze, jeśli używasz Google Chrome to nie jest Ci potrzebny Adobe Flash Player. Jeśli jeszcze go masz gdzieś na liście Programy i funkcje, to odinstaluj.
Po drugie, niezwłocznie zaktualizuj Google Chrome w jego Ustawieniach. Jest tam pozycja pn. “Informacje”. Po tym przeglądarka sama zgłosi swoje potrzeby, gdy będziesz chciał oglądać filmy.
Po trzecie, spróbuj oglądać (dla porównania) te filmy na innych przeglądarkach. Masz jeszcze w systemie do dyspozycji Microsoft Edge i Internet Explorer. Żadna nie potrzebuje ekstra instalowanego Flash Player’a.
Po czwarte, na czas prób odinstaluj tego antywirusa AVG. Systemowy Windows Defender tymczasowo zupełnie wystarczy.
To tylko tyle na początek!

Zrobiłem wszystko i nic nie podziałało…

Mam rozumieć, że nie można oglądać filmów na żadnej z trzech przeglądarek?

Spróbuj wyłączyć w przeglądarkach akceleracje sprzętową.


Spróbować możesz zainstalować ręcznie najnowsze sterowniki do Intela + Nvidii kompatybilne z twoją obecną kompilacją Windows 10.

Na żadnej mozilla opera explorer edge.
Wyłączyłem alceleracje zobacze teraz.

Jeśli powyższe nic nie da:
Pobierz i zapisz sterowniki: VGA Intel i nVidia oraz Audio ze strony: https://www.msi.com/Laptop/support/GL62-6QF.html#down-driver&Win10 64 dla Windowsa 10/64-bit.
Odinstaluj w Menadżerze Urządzeń wszelkie sterowniki w pozycjach Kontrolery dźwięku, wideo i gier oraz Karty graficzne. Wykonaj restart laptopa, ale dopiero po odinstalowaniu wszystkich tych sterowników.
Następnie zainstaluj te trzy sterowniki w kolejności: VGA Intel, VGA nVidia, Audio. Po zainstalowaniu każdego sterownika wykonaj restart laptopa.

1 polubienie

Nic nie pomogło…

Jak robiłeś przeskoki aktualizacyjne np. November update :arrow_right: Anniversary update :arrow_right: Creators update.
To możesz spróbować zainstalować najnowsze wydanie z Creators Update na świeżo (jak nie masz do zinastalowania za dużo programów i takich płatnych co potem ich np. nie aktywujesz bo mają wadliwą aktywacje lub są to np. roczne giveway bez możliwości aktywacji po końcu promocji).