Czarny ekran - HP Pavilion dv9000

Wiec gram sobie w grę na facebooku i nagle ciach ;/ czarny ekran i nic :frowning:

próbowałem różne przyciski ale nic nie wyłączył się.

Zrestartowałem go przyciskiem power ale on nawet nie pokazuje napisów startowych.

Słychać że chodzi, świecą się niebieskie diody panelu dotykowego ale nie ma dźwięków systemowych.

Matryca się podświetla ale żadnego znaku, żadnych kolorów poza oczywiście czarnym.

Próbowałem też F10 i F12 do recowery ale nic :frowning:

Miałem to kiedyś i zadzwoniłem do serwisu hp oni mi doradzili żebym wyciągnął baterie, odłączył zasilacz i spróbował włączyć trzymając power przez 30 sekund, dziwne wiem ale wtedy wystarczyło, to były podobno błądzące prądy, tym razem to nie pomogło. Teraz już nie mam gwarancji :frowning:

Poza tym laptop ma 2,5 roku i ostatnio wyłączył się sam [z przegrzania chyba] a wiem bo już miałem do czynienia z wieloma hp pavilion i one tak mają i to oznaka że trzeba zmienić lapka.

Kupiłem innego tydzień temu to ten się “obraził” ;/

Mam nadzieje, że pomożecie mi go przywrócić do życia bo chiałbym żeby jeszcze podziałał :slight_smile:

w sumie jeszcze dobry sprzęt.

Pozdro

Robert

Najprawdopodobniej padła Ci karta graficzna. To częste w lapkach HP Pavilion dv****. Miałem podobny przypadek - w serwisie wzięli 150 zł.

Były też problemy z obudową, ale skoro ie ma dźwięku to znaczy że to nie to.

http://www.dobreprogramy.pl/Kaspersky-R … 12771.html Najpierw spróbuj tego,jęsli możesz dostać się do BIOS

No pisze przecież że nie może. Co za ludzie ;//

No to service…oj ludzie…ludzie.

no jak bym się dostał do biosa to bym sobie zrobił :slight_smile: ale nic nie widać :frowning: ale spokojnie

jak już pisałem idzie na sell wiec się ‘obraził’

ale zaniosę go do serwisu jakiegoś i niech próbują :slight_smile:

jak nie to pchnę go jako uszkodzonego na allegro

tam wszystko kupią ;]

Dodane 04.02.2011 (Pt) 15:48

Okazało się, że przepalił się jakiś styk karty graficznej.

Przelutowali mi to i już działa Smile szkoda tylko tych 300 zł

Jeli ktoś będzie miał taki problem polecam zrobić tak jak na tym filmiku

. Ja tak zrobiłem za swoim lapkiem i chodzi jak nowy poświęciłem na to trzy wieczory ale zaoszczędziłem trochę kasy i teraz lapek idzie do żyda bo więcej nie chce mi się bawic z tym złomem.

HP Pavilion DV 9689ea