Czarny ekran i cisza

Witam wszytkich zgomadzonych,

Mam problem i to chyba duży. Geneza problemu:

Spotkałam na swej drodze sytem strasznie zawirusowany, :o więc posprzątałam, a dla pewności zainstalowałam system od nowa.

I teraz się zaczęło - komputer niby czyściutki, świerzutki, a zaczął się dziwnie uruchamiać (jest rozruch, ale po chwili restartuje i od nowa stara się włączyć).

Jednak teraz moim oczom ukazuje się tylko czarny, pusty ekran…nie wiem co może być tego przyczyną. Sprawdziłam wnętrze komputera niby niezakurzone, wiatraczki działają, więc…

Licze na na jakies rady… 8)

Podczas uruchamiania systemu Windows komputer przestaje odpowiadać i jest wyświetlany czarny ekran

http://windows.howto.pl/artykuly,windows-31-134-1.html

:slight_smile:

Daj logi z Hijacka i Silent’a.

Nie ma zadnych efektów dźwiękowych?

Moze kondesatory napuchly?

Jakiego masz biosa?

Czy słychać jakieś dzwięki z obudowy są to tz kody usterek oto one

BIOS firmy AWARD - nie ma skomplikowanej gamy dźwięków. Informuje praktycznie tylko o błędach związanych z kartą graficzną lub pamięcią. I tak dźwięk:

* 1 krótki - wszystko w porządku.

* 1 długi - błąd pamięci

* 1 długi, 2 krótkie - błąd parzystości RAM

* 1 krótki 2 długie - błąd karty graficznej

* ciągły - błąd pamięci RAM lub karty graficznej

Z kolei BIOS firmy AMI wydaje dużo bardziej skomplikowaną gamę dźwięków, a błąd zależy od ich liczby. Poszczególne liczby dźwięków to:

* 1 - dźwięk błąd odświeżania RAM

* 2 - błąd parzystości RAM

* 3 - błąd w pierwszych 64kB RAM

* 4 - błąd zegara systemowego

* 5 - błąd procesora

* 6 - błąd kontrolera klawiatury

* 7 - błąd trybu wirtualnego procesora

* 8 - błąd I/O pamięci karty graficznej

* 9 - błąd sumy kontrolnej BIOSu

* 10 - błąd pamięci CMOS

* 11 - błąd pamięci cache

* ciągly dźwięk to błąd pamięci RAM lub pamięci karty graficznej

Czasami dźwięki mogą niepotrzebnie zaniepokoić użytkownika. Dzieje się tak szczególnie z kartami AGP, gdyż może wystąpić problem, który wynika z niedopasowania się styków w slocie. Przeważnie wystarczy lekko ruszyć kartą by problem zniknął. Niestety jednak, większość dźwięków oznacza trwałe uszkodzenie płyty, pamięci lub procesora. Niekiedy pomaga popukanie w płytę i poprawienie kontaktów i styków procesora, pamięci itp. Ewentualnie można spróbować sprawdzić podejrzane elementy na innym komputerze lub inne na naszym i poobserwować zachowania w takich układach.A może wirusik siedzi w pamięci ram przeskanuj jak tam jest wył pc wyjmij pamięć na godzine pomaga

Jest cisza, na poczatku był 1 dźwięk, ale to dla AWARDa chyba dobrze…

A co do kondensatorów - musze to sprawdzić, moze to przez nie.

dziekuję za podanie linku przez Leon$

mrsines

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.