Czarny ekran i działający kursor

Witam. 

Nie znalazłam jeszcze takiego tematu który dokładnie by opisywał mój problem a szukam pomocy. 

Dokładnie chodzi o czarny ekran i działający kursor. Stało się to dopiero rano. Ale problem tkwi od wczoraj. Z samego rana brat szperał w internecie i znalazł program do hakowania kont na fb chciał się zabawić ale zamiast zhakować konto na fb mi. Ściągnął wirusa niby avast zablokował  te 3 wirusy ale komputer nadal mulił zamiast google przeglądarki mieliśmy awesmomehp  usunęłam ja z programów z przeglądarki z rozszerzeń zmieniła we właściwościach chrome element docelowy i wszystko “było okej” komputer został przeskanowany  podczas czego się ciągle wyłączał. Jako że nie jeden format mam już za sobą wsadziłam płytkę z windows 7 ale jej nie czyta wszystkie inne czyta ale tej nie. Stwierdziłam że może się uszkodziła i wsadziłam do napędu w innym komputerze co się okazało tam działa. Kolega coś mi mówił żebym usunęła wirusa z biosa ale akurat tego nie umiem a on nie ma czasu przyjechać jeszcze jedna osoba radziła mi cofnięcie daty o kilka dni do tyłu ale wątpię żeby to coś pomogło ale jakby nie było tylko raz działałam z biosem i nie potrafię tam działać mógłby mi ktoś pomóc? jak ktoś miał podobną sytuację mógłby mi powiedzieć co z tym zrobić? tylko prosiłabym o jakieś wyraźne informacje ponieważ ekspertem w tym nie jestem. Z góry dziękuję 

Przywróć system do czasu przed awarią.

Uruchom system w trybie awaryjnym z wierszem polecenia.

Po uruchomieniu komputera naciskaj klawisz F8 i wybierz tryb awaryjny z wierszem polecenia.

http://support.kaspersky.com/pl/general/various/493#q1

W wierszu polecenia wpisz: rstrui.exe

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/start-system-restore-command-prompt#1TC=windows-7

Jeżeli całkowicie się wyłączał to bardziej wskazuje na uszkodzony sprzęt.

Nie da się nawet wpisać polecenia jest ładowanie plików systemu windows  a późniejznowu czarny ekran z kursorem myszy już w taki sposób było próbowane. Nawet przed chwilą ;/ 

a jak przy właczaniu komputera naciśniesz F8 to załaduje system w trybie awaryjnym, wtedy są kolory i pulpit. to by znaczylo że w normalnym trybie karta graficzna jest wylączona lub spalona. Wejdz w trybie awaryjnym do menadżera urzadzen i zobacz co tam on pokazuje na karcie graficznej