Czarny ekran, komputer się zacina / OTL


(shinakol) #1

Witam serdecznie, znajoma Prosiła bym zajął się jej laptopem, jednak już nie mam pomysłów jak zaradzić temu problemowi.

No więc tak, na początek, komputer podczas uruchamiania włącza się normalnie, szybko, po chwili wyskakuje monit z logowaniem, wpisuje hasło do konta i po chwili wyskakuje napis "zapraszamy", jednak po krótkiej chwili zamiast pulpitu widzę black Screen i tylko myszkę, trwa to ok 10-30min (różnie). Podczas tego black Screena mogę tylko włączyć Menadżera zadań, jednak sama zmiana zakładki np na "procesy" wiąże się z zwieszeniem i muszę czekać kilka lub nawet kilkanaście min aby wróciło do normy(próbowałem odpalać Explorer.exe jako nowe zadanie, czasem dzialało i ekran znikal a pojawiał się pulpit ale raptem kilka razy to poskutkowało).

No więc jesteśmy już w pulpicie, samo korzystanie z komputera po włączeniu i wczytaniu wszelkich programów startowych było praktycznie niemożliwe, klinięcie na ikone "start" czy też próba kliknięcia prawym przyciskiem myszy na pulpicie w celu odświeżenia = zawieszenie i czekanie kilku/kilkunastu min na odwieszenie kompa, z trudem, pousuwałem wszelkiego rodzaju zbedne programy, wyczysciłem rejestr Ccleanerem, usunąłem AVG (co nieco przyspieszylo działanie komputera, jednak chwilowo), oraz zainstalowałem i przeskanowałem gruntownie komputer Avastem - komputer niby czysty, jednak nie dało to żadnych rezultatów, komputer nadal ma black screena a czas oczekiwania na odpalenie pulpitu jest taki sam.

Ogołnie rzecz biorąc komputer chodzi dobrze chwilami, jednak przeważnie nie da się na nim nic zrobic, szczególnie w pierwszych 30min od włączenia i ukazania się pulpitu.

Dysku nie formatowałem, nie instalowałem nowego systemu, gdyż chciał bym mieć pewność że to ostateczność, jednak i tak nie jestem przekonany że to cokolwiek może dać.

Czytałem też o w miare podobnych problemach, i była tam wzmianka że to może wina dysku a dokładniej Bad sectorów, postaram się wkrótce wrzcic SMArt

Na OTL się nie znam a słyszałem ze logi mogą pomóc w dojściu do problemu więc, może to pomoże:

Log OTL:

http://wklej.org/id/1149090/

Log OTL Extras:

http://wklej.org/id/1149094/

HD TUNE S.M.A.R.T

http://wklej.org/id/1149101/


(rgabrysiak) #2

Zapoznaj się z zasadami wklejania logów na forum: obowiazkowe-logi-t253052.html a następnie dokonaj edycji postu. W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.


(Srisri) #3

Podaj konfigurację komputera.

Pobierz AdwCleaner ze strony: www.dobreprogramy.pl . Wybierz SCAN a później CLEAN.

Pobierz Wise Disc Cleaner (zaznacz wszystkie opcje do czyszczenia) ze strony: www.wisecleaner.com

Użyj Defragmentatora dysków. Polecam Defraggler: www.piriform.com

Na koniec użyj komendę: sfc /scannow

Screen z HD TUNE wygląda OK. Zobaczymy co będzie potem.