Czarny ekran laptop need help

Witam.

Mam laptopa (kupiony w UK e-system 3103 ) dzialal poprawnie przez prawie rok. Dzis w trakcie dzialania ekran stal sie czarny. Zauwazylem pozniej iz pod pewnym katem i swiatlem widac na manitorze wszystko - jednakze jakby bez podswietlania to dzialalo . Ma ktos jakikolwiek pomysl co sie stalo? jak to naprawic?

Z gory dziekuje i licze na szybka odpowiedz.

Pozdrawiam

Pod pewnym kątem ?? A prosto jak patrzysz to nic nie widać ?? Odłącz wtyczkę od zasilania przy laptopie a nie z gniazdka i włóż z powrotem ew. rozjaśnij ekran Fn + --> (u mnie na taką kombinację reaguje). Może to coś da a jak nie no to cóż albo bateria albo matryca siada.

no w sumie jak patrze na wprost to tez widac ale takjakby nie mial podswietlania . matryca wszystko wyswietla. nigdzie wylanego nic nie widze. odlaczeylem od prada. wyjmowalem baterie i nic nadal to samo.

Ja mam w asusie, kombinację klawiszy FN+F6 (lub F7), która wyłącza i włącza ekran. Przy wyłączeniu ekran właśnie lekko jest podświetlony, co widać tylko pod kątem lub gdy jest ciemno w pomieszczeniu. Przyjrzyj się klawiszom funkcyjnym, czy nie Masz oznaczeń, dotyczących monitora i wypróbuj je.

mam tylko takie standardowe do rozjasniania monitora (Fn + f4/5) i przelaczenie na zew monitor.