Czarny ekran monitora

Moj kolega ma problem!

Komp mu sie nie wlacza!

Wszystkie kontrolki sie swieca (power, cdrom, przegrywarka) ale ekran monitora nie zaskakuje, caly czas jest czarny!

Czym moze to byc spowodowane???

P.S sorka ale wiecej informacji mi nie powiedzial (o problemie powiedzial mi przez telefon)

Najpierw warto sprawdzić kable.

Nie chodzi o samo dociśnięcie, ale odłączenie i ponowne podłączenie kabla.

Robil to juz wiele razy!

czekam na dalsze informacje!

niech sprawdzi Ram, może Bios strzelił :?

W takim razie padła mu płyta główna (BIOS lub w ogóle) lub karta graficzna. Ze wskazaniem na tą pierwszą.

zmienial tez uklad szmat itp (przekladal z twardego do cd romu, potem do przegrywarki itp)

czy to moglo uszkodzic plyte glowna lub cos innego??

Jeśli “szmata” to kabel IDE, to nie mógł w ten sposób zniszczyć płyty… Chyba, że jest naprawdę zdolny…

wlasnie kabel IDE, no nic…

dzieki za informacje…

czyli pozostaje tylko serwis???

Może najpierw niech sprawdzi taśmy,zworki,podłączenia na płycie - wszystko.

Zresetuje bios baterią na 30 minut i ustawi i zapisze Save bios.

Przy starcie F8 czy wchodzi awaryjny.

Czy komp np bootuje się z płyty CD z XP,dyskietki awaryjnej WIN98/ME.

resetowal bios bateryjka ale na krotko! (wyjal i wlozyl od razu) nic nie dalo!

Problem w tym ze nie mozna wjesc do biosu bo ekran jest czarny i nic sie nie pojawia na nim!

bo może cały Bios strzelił - może się uszkodziła kość

Ale jak komp dluzej stoi to komp sie wlacza czy nadal nic?? :? Komp sie sam wyłączył czy poprostu nie chcial sie już włączyć?? Mojej kolezance tez sie tak dzialo i pomogła wymiany k. graficznej i odstawinie kompa od sciany (chodzenie :? )

ja mialem idetnyczny obiaw jak bawiłem się upgradem Biosu, wiadomo źle zrobiłem- dałem płyte do serwisu. Powiedzieli mi że sama kosta z Biosem jest uszkodzona. Trzeba było na nową wgrać Bios. 8)

kumpel powiedzial mi tak:

komp sie nie chcial wlaczac i trzeba bylo przy kazdym jednorazowym uruchamianiem wciskac F1 (wtedy jakos sie uruchamial),

pozniej zaczal mu wyskakiwac jakis komunikat (nie wiem jaki doklanie) i wogole nie chcial sie wlaczyc komp (do biosu jendak mozna bylo sie dostac, bo na monitorze bylo widac poczatek uruchamiania - press del to enter setup),

nastepnie poprzemienial “szmaty” odpalil kompa i przestal reagowac (czarny ekran monitora), wylaczyl go ( z gniazdo bo guzik power nie dzialal) i ustawil “szmaty” tak jak byly!Komp dalej nie chce reagowac - czarny ekran!

prad do monitora doplywa (ta kontrolka sie swieci) ale on sam nie reaguje!

Miałem taki sam problem z kompem, okazało sie że padł zasilacz, jeśli jest taka mozliwośc to powiedz kumplowi aby sprobował podłączyc inny.

Polecam sprawdzić płyte głowną :? powiedz czy jak włanczasz kompa masz na klawiaturze kontrolki num lock caps itp powiedz czy się palą

ps: niekorzy mają wybujałą fantazje :smiley:

Jak by padł zasilacz to by cdrom nie reagował ;D

Ja miałem taki sam przypadek komp się ruchamiał ale na monitorze pisało sprawdź sygnał ;D okazało się że płyte uszkodziłem ;d

Gdybym nie miał takiej sytuacji to nie pisał bym bzdur :twisted:

Jeśli zasilacz jest uszkodzony to nie jest powiedziane że komp ma nie dawać żadnych oznak życia, fakt, w tym przypadku to moze nie byc zasilacz, ja napisałem to co mi sie przytrafilo bo komp dawał podobne oznaki. Zobaczymy co jest, teo daj znac jak bedziesz wiedział co jest nie tak :slight_smile:

Nom chciken w kompie nie ma zasilania a ontrolki pobierają energie słoneczną :stuck_out_tongue: jestem przekonany że płyta poszła w tym temacie :smiley:

wszystko przekazalem kumplowi, i mam przekazac podziekowania od niego dla Was ( Ci co zabrali glos w tym temacie)!wiec dzieki!

w najblizszym czasie jego komp laduje w serwisie

moim zdaniem temat mozna zamknać…

Stawiam na plyte głowną :smiley: