Czarny ekran + na awaryjnym fioletowy

(Rufus2009) #1

Witam.

Mam taki problem, więc jakieś 2 dni temu oglądam sobie filmik na youtube, a tu nagle ekran zrobił się czarny. Zacząłem ruszać myszką ale nic, lecz w tle dalej słyszałem filmik z youtube. Zrestartowałem komputer - bios i ładowanie windowsa na ekranie widziałem normalnie, lecz znaczek Windows Vista mi się po załadowaniu windowsa nie pokazał, znowu czarny ekran i tylko w tle słyszę melodyjkę visty. Zrestartowałem kompa jeszcze raz, dałem awaryjny i gdzieś 20 minut było ok, ale nagle ekran na awaryjnym zrobił się fioletowy, a potem zielony w czarne malutkie kropeczki. Co to może być? Mój sprzęt:

Intel Core 2 Duo E8200

Nvidia GeForce GTX550TI 2GB

4GB ramu Kingstona

Płyta główna Gigabyte.

Zasilacz 500W.

(Drobok) #2

Co do pierwszego problemu, proponowałbym reinstalację sterowników / kodeków. A co do drugiego, albo grzeje ci się karta graficzna, albo kończy swój żywot :slight_smile:

(Rufus2009) #3

No to karta będzie musiała iść na gwarancje bo ma niespełna 4 miesiące :roll:

bartek1586 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

(Drobok) #5

Sprawdź temperatury, oraz przeinstaluj sterowniki. Powiem tak, w trybie awaryjnym takie coś w ogóle nie powinno się dziać. Mógłbyś spróbować użyć innego monitora / kabla do monitora. Jeśli to nie da rady spróbuj innej karty graficznej.

(Rufus2009) #6

Temperatura ok - przy siedzeniu na internecie Everest wykazuje 36C.

Będę dziś walczył, jak nie dam rady to jutro czeka mnie wizyta u mojego zaprzyjaźnionego informatyka..