Czarny ekran na matrycy - laptop się uruchamia

Witam, mam taki problem, że laptop się uruchamia, słychać dźwięki systemowe, ale EKRAN jest cały czas CZARNY, jak podłącze do telewizora przez hdmi to widać obraz na TV, czasami obraz wyskakuje na monitorze laptopa ( ale to jest jak go uruchamiam kilka razy pod rząd), proszę o rozwiązanie mojego problemu, z góry dziękuje.

Poruszaj klapką i zobacz czy się włącza jak tak to taśma nie łączy.

Wróżka mówi że nie ma styku na złączu do podświetlania matrycy.

właśnie, że jak ruszam to nic się nie dzieje, kiedyś tak myślałem, że w tym tkwi problem, ale jak co ity raz włączam laptopa bez ruszania klapki to obraz juz jest na matrycy - czyli to nie tasiemka , chyba ze to jutro rozkręcę i zobacze

http://www.laptopy.bkp-progress.com/brak-podswietlania-matrycy-obraz-widoczny-pod-swiatlo/

Miałem styczność kiedyś z Acer Aspire 5536 o ile dobrze pamiętam. Był ten sam problem. Okazało się, że matryca wysiadła i niestety trzeba było zakupić nową. Tylko, ze gdy chciałem podłączyć na monitor zewnętrzny też nic nie działało. Nie wiem czy ma to jakiś związek ale może coś podpowiem. Jestem trochę zielony jeżeli o to chodzi :P 

Powodzenia

  1. Grafika się przegrzała (często złe lub słabe chłodzenie - na forum o tym często piszą)

  2. Taśma nie łączy lub uszkodzona