Czarny ekran po włączeniu Windy, działa tylko tryb awaryjny


(Nethalythic) #1

Witam,

Mam następujący problem,

Mianowicie po normalnym włączeniu Windowsa, nie pojawia sie nic. Mam czarny ekran, kursor. PO jakichś 25 sekundach monitor gaśnie i nic nie da się zrobić.

Co ciekawe tryb awaryjny działa, czyli coś jest nie tak z rejestrem... Zrobiłem defragmentacje dysku,defragmentacje rejestru, czyściłem rejestr Jv16. Dodam jeszcze, że system pracował od 2,5 tygodnia na nowym kompie i nie było problemów...

Pozdrawiam


(Esspero231) #2

Może spróbuj użyć konsoli odzyskiwania.

Tu masz opis.

http://support.microsoft.com/kb/307654/pl


(Blazej25) #3

witam, to jest prawdopodobnie problem z wyswietleniem obrazu przez sterownik lub jakias zla konfiguracja. Radze przy uruchamianiu systemu wcisnac F8 i wlaczyc opcje TRYB VGA.

Może pomoże.

Pozdrawiam


(popula) #4

W trybie awaryjnym większość sterowników urządzeń nie jest wczytywana po to, by system operacyjny uruchomił się, a użytkownik mógł usunąć wynikające z ich wadliwej pracy problemy. Wynika z tego, że któryś komponent twojego systemu powoduje to zachowanie. Spróbuj, będąc w trybie awaryjnym, wybrać - Ostatnia znana dobra konfiguracja. Jeżeli nie usunąłeś czegoś istotnego z rejestru, to może komp pójdzie normalnie.


(Nethalythic) #5

Problem rozwiązałem…Wyczyściłem rejestr, odinstalowałem sterowniki karty graficznej, zainstalowałem na nowo. Dodatkowo zoptymalizowałem rejestr Aus Logics Registry Defrag. i o dziwo, system sie uruchomił… no nic. Dzięki wszystkim za wskazówki. To było najdziwniejsze doświadczenie z Windowsem w moim życiu. :mrgreen:

Pozdrawiam