Czarny ekran po wymianie procesora

Witam dziś wymieniłem procesor Intel 2200 na 8500 i kiedy włączam komputer wyskakuje czarny monitor wiatraki chodzą wszytko działa ale komputer sie nie włącza nie słychać piknięcia po włączeniu jak dawniej. Proszę o pomoc.Z góry bardzo dziękuje

Nie ma takiego procesora Intel 2200. Podaj dokładne modele i nazwę płyty głównej. Jest możliwość, że procesor jest nieobsługiwany przez obecną wersje BIOS i trzeba zaktualizować go. Sprawdź też wszystkie wtyczki, czy podłączone jest zasilanie płyty głównej, pomocnicze i zasilanie chłodzenia CPU. Podobnie sprawdź podłączenie grafiki i pamięci RAM.

Nazwa płyty głównej (producent, model). Typ zainstalowanej pamięci.

Z tego Twojego ogólnikowego postu wynika, że procesor “nie startuje”, czyli albo nieodpowiednia wersja BIOS, albo płyta główna wcale nie obsługuje tego procesora.

Podaj te dane, bez tego nikt Ci nie pomoże - model i producent płyty głównej powinien być na laminacie.

 

Włóż z powrotem stary procek, może ten nowy jest uszkodzony, po drugie czy twoja płyta obsłuży znacznie nowszy procesor być może musisz zaktualizować bios

 

 

płyta główna gigabyte ga-945gcm-s2l

Stary procek E2200 INTEL

Nowy procek E8500 ITEL 

 

 

Na starym procku tak samo.

Najpierw aktualizacja BIOSu do wersji minimum F6, a potem się zobaczy czy uda się stabilnie przetaktować magistralę do 1333 MHz.

Musisz mieć BIOS F6 lub wyżej aby nowy procesor działał. W dodatku może być potrzeba ręcznie ustawić taktowania. Ale jeśli na starym komputer też nie działa to przeglądnij dokładnie gniazdo procesora, czy nie uszkodziłeś któregoś z pinów + to co było już mówione.

 na starym procku tez tak było jak klikne F6 to nic nie daje i nie wyskakuje czarny ekran a jak włącze go to powinien piknąć a nie pika 

Tutaj chodzi o wersję BIOS-u, a nie, żeby wciskać przycisk F6… Czytanie ze zrozumieniem :slight_smile: Aktualizuj BIOS, powinien być na stronie producenta do pobrania.

A w którym miejscu ktoś kazał Ci klikać F6? Masz zaktualizować BIOS do takiej wersji (lub nowszej).

Tu nie chodzi o klawisz na klawiaturze… Sprawdź wszystkie wtyczki, kabelki na początek bo zdaje się nic nie sprawdziłeś jeszcze. Paste termoprzewodzącą nałożyłeś choć nową?

wtyczki sprawdzone  pasta nałożona  a jak mam   zaktulizowac ?

Hej,

Zobacz też, czy RAM poprawnie zapiął się w porcie.

Pozdrawiam,

RAM spradzone zapięte poprawnie

 

Jeżeli na starym CPU ci nie rusza komputer, to najpierw zresetuj BIOS (CLEAR CMOS), z włożonym starym prockiem oczywiście.

Następnie wejdź na stronę Gigabyte, pobierz najnowszą wersję BIOSu i zaktualizuj swoją płytę główną (jak to zrobić - znajdziesz na stronie producenta bez problemu).

też nic :frowning:

Więc przeglądnij wszystkie piny dokładnie (możesz pomóc sobie lupą) w gnieździe procesora na płycie. Bo jak socket byłby uszkodzony to właśnie dokładnie tego typu objawy może dawać (brak obrazu i piknięcia).

Hej,

  • Komputer dalej nie rusza? Ewentualnie możesz wyjąć baterię z płyty głównej na jakieś 15 minut i tak zresetować ustawienia.
  • Ile masz kości RAM w komputerze włożonych?

Pozdrawiam,

2GB mam 2 kości po 1GB

Hej,

Testuj komputer z tylko jedną podłączoną kością pamięci RAM. Możesz też zmieniać jej położenie w poszczególnych slotach. Brak obrazu na monitorze może powodować jedna z uszkodzonych pamięci RAM.

A co z pozostałymi pytaniami i sugestiami - moimi i Longhorna?

Pozdrawiam,